Сторона захисту екс-президента Віктора Януковича сьогодні сама навмисно зірвала допит Президента України Петра Порошенка. Про це сьогодні по завершенню судового засідання в Оболонському районному суді Києва журналістам заявив прокурор Максим Крим.

“Захист, фактично, побоюючись проводити цей допит, зробив все можливо, що цей допит не відбувся… Захистом були поставлені запитання, які не стосувалися суті справи. Фактично це відбувалося з однією метою — маніпулювання, щоб даний допит був знятий”, — сказав М.Крим.

Він наголосив, “жодним чином сторона обвинувачення не є в змові ані з судом, ані будь з ким в Адміністрації Президента. Жодних питань не з ким не узгоджувалися”.

Суддя Владислав Дев’ятко своїм рішенням завершив допит президента, після того, як адвокат Януковича порівняв самоусунення і зникнення Януковича в лютому 2014 року і відпустка Петра Порошенка на Мальдівах.

Адвокат Сердюк: Чому в той час, коли ви були у відпустці і тиждень ніхто не знав де ви знаходитеся, чому ніхто не приймав постанову про вашому самоусунення? — питання відхилений.

Судья Дев’ятко: Шановний Петре Алеексевіч, я прошу вибачення. Захист спеціально ставить питання, які не мають відношення до цього кримінального провадження, не бажаючи вас допитувати. Я змушений припинити ваш допит. Подякувати вам, що ви відповідально поставилися до порядку, яку суд відправив вам на минулому тижні. Дякую за вашу явку в суд.

На сьогоднішньому засіданні в суді були допитані постійний представник України при ООН Володимир Єльченко та Президент України Петро Порошенко. Вони стали останніми свідками з боку сторони обвинувачення. Завтра суд планує розпочати допит свідків сторони захисту Януковича, яка заявляла про виклик 103 свідків зі своєї сторони.

Що розповів на допиті Петро Порошенко

Петро Порошенко їздив у лютому 2014 року у Крим як уповноважений української влади для переговорів з керівниками Автономної Республіки Крим.

«27 лютого 2014 року, я з’явився до кабінету голови Верховної Ради, в. о. президента України Олександра Турчинова з пропозицією негайно вилетіти у Крим і особисто провести переговори з депутатами Верховної ради Криму, для того, щоб зупинити ті руйнівні процеси, які почалися зі спроби оголошення незаконного референдуму, переконати депутатів і переконатися самому у процесах і подіях, які у той день відбувалися у Сімферополі і у Криму», — заявив Порошенко.

За словами президента, після коротких переговорів з головою Верховної Ради він попросив видати йому доручення, з метою «відрядити народного депутата України Петра Порошенка до Автономної Республіки Крим. Уповноважити Порошенка П.О. від імені Верховної Ради України проводити консультації та переговори щодо стабілізації та врегулювання політичної ситуації в Автономній Республіці Крим». Отримавши це доручення, Порошенко одразу вирушив до Сімферополя.

«Отримавши інформацію, що Сімферополь вже блокований військами і людьми в цивільному, що будуть величезні труднощі для мене, щоб потрапити до Сімферополя, я прийняв рішення, що поїдка має відбутися.

Прилетівши до Сімферополя я побачив ланцюг, який очепив аеропорт. Декілька осіб намагалися мене зупинити, зав’язалася сутичка. Я прорвався через очеплення і коли увійшов в зону зйомок телевізійних камер і журналівстів — прямо там же зробив заяву, з якою метою я прибув до Криму.

Зміст заяви полягав в тому, що Крим є українським, що ми маємо зробити все, щоб перешкоджати провокаторам і не допустити провокацій. Ми готові негайно створити робочу групу між депутатами Верховної Ради і депутатами кримського парламенту України для того, щоб надзвичайно швидко в робочому режимі вирішити всі питання, які можуть стояти на порядку денному. З цією метою я зв’язався з головою Верховної Ради Криму паном Константіновим, домовився з ним про зустріч.

Тих осіб, які мене зустрічали попросив підвезти до Верховної Ради Криму. Незважаючи на певні перешкоди, ми змогли добратися до відстані 300-400 метрів від площі і будинку, де розташована Верховна Рада Криму.

Далі рухатись машиною було не можна, я вийшов з машини і пішов до Верховної Ради. Особисто переконався, що Верховна Рада була зачинена, не працювала, була оточена так званими маленькими зеленими чоловічками військовослужбовцями регулярних сил РФ і ланцюгом осіб в камуфляжі, які себе називали кримською самооборонною, але координувалися з офіцерами спецслужб РФ щодо їх дій.

Як тільки журналісти почали мене знімати, а це був відеодоказ пустої і непрацюючої Верховної Ради, яка не приймала ніяких рішень, була віддана команда для того, щоб мене заблокувати, оточити і застосувати засоби фізичного впливу. Моя спроба потрапити до Верховної Ради була заблокована зазначеними особами, включаючи військовослужбовців Росії, я направився до своєї машини», — розповів президент.

Під час візиту президента України Петра Порошенко в Луганську область в 2014 році в пунктах пропуску «Ізварине» місцева жителька врятувала йому життя від людей, провокаторів, які перетнули кордон з російського боку.

«Буквально в 200 метрах від захопленої будівлі Служби безпеки України, під час зустріч з професорсько-викладацьким складом Луганського університету молодики спробували заблокувати проведення зустрічі і відчувалося що їх дії добре скоординовані.

Мною було прийнято рішення також відвідати державний кордон України, відвідати «Ізваріне», моя машина за повідомленням помічника була обстріляна. Також були провокаційні виступи невідомих людей, які перетнули кордон з російського боку. Я пам’ятаю як жінка, мешканка, спробувала зупинити провокаторів.

Після того як на неї почали тиснути і погрожувати, я звернувся до правоохоронних органів відреагувати, на жаль, правоохоронці не відреагували. Обстановка була дуже напруженою і дуже координувалася спецслужбами Російської Федерації. Але ми внаслідок скоординованих дій зберегли цілісність в крані», — сказав президент.

Верховна Рада України не відстороняла Віктора Януковича від виконання своїх конституційних обов’язків, а поклала їх на спікера парламенту (на той момент Олександра Турчинова) у зв’язку з самоусуненням президента-втікача.

“Мені не відомо рішення Верховної Ради України про припинення повноважень президента (Януковича). Я про нього не знаю і не проінформований. Як народний депутат України 23 чи 24 лютого сам брав участь в голосуванні відповідної постанови Верховної Ради України. В цій постанові було зазначено покласти, у зв’язку з самоусуненням Януковича, обов’язки президента на голову Верховної Ради Олександра Валентиновича Турчинова”, — пояснив Порошенко.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here