Глава британського МЗС в черговий раз зазначив, що хімічна зброя не використали в Європі з часів Другої світової війни

Міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон заявив, що наказ використовувати нервово-паралітичну речовину на території Сполученого Королівства, ймовірно, віддав президент Росії Володимир Путін.

«Ми нічого не маємо проти Росії. Те, що відбулося не повинно привести до русофобії. Це розбрат з Путіним і Кремлем, і ми думаємо, що, надзвичайно ймовірно, це був його наказ — використовувати нервово-паралітичну речовина не території Великобританії, європейської держави, вперше з часів Другої світової війни », — заявив Джонсон.

У Кремлі звинувачення на адресу Путіна назвали «непрощенним порушенням дипломатичної пристойності». Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков в черговий раз відкинув причетність Росії до інциденту.

4 березня в британському місті Солсбері був госпіталізований колишній офіцер ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія. Слідчі вважають, що його отруїли виробленим в Росії нервово-паралітичним речовиною «Новачок». Сполучене Королівство покладає на Москву відповідальність за напад.

Прем’єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей оголосила про висилку 23 російських дипломатів. Цей захід підтримали в адміністрації президента США. Білий дім зазначив, що Росія постійно порушує міжнародні норми. Про розробку подібних санкцій також оголосив президент Франції.

У зв’язку зі справою Скрипаля міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон пообіцяв ввести санкції проти наближених Володимира Путіна. Йдеться про корупціонерів, зобов’язаних своїм становищем Путіну і розбагатілих завдяки зв’язкам з ним.

Росія наполягає, що Великобританія повинна представити матеріали у справі про отруєння. Зокрема, Москва вважає, що нервово-паралітичну речовину могло бути створено на території Сполученого Королівства.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here