У місті Монтреат, штат Північна Кароліна, в своєму будинку у віці 99 років помер релігійний і громадський діяч Біллі Грем, що вважається одним з найвпливовіших проповідників XX століття.

Грем був пастором Південної баптистської конвенції — найбільшої баптистської організації в світі і першою за чисельністю протестантської деномінації в США, що нараховує більше 15 мільйонів прихожан.

Грем був духовним радником 12 президентів США, починаючи від Гаррі Трумена і закінчуючи Бараком Обамою. У найбільш близьких відносинах він перебував з Дуайтом Ейзенхауером, Ліндоном Джонсоном і Річардом Ніксоном. Крім того, Грем дружив з Мартіном Лютером Кінгом.

  • Біллі Грем народився 7 листопада 1918 року. Світову популярність він придбав після восьмитижневої серії проповідей в Лос-Анджелесі в 1949 році. З тих пір він виступив з проповідями перед 215 мільйонами людей в 185 країнах.
  • У 1950 році в Міннеаполісі була заснована Євангельська організація Біллі Грема, яка випускає щотижневу радіопрограму, друковану газету, телепередачі, а також займається виробництвом фільмів. Станом на 2008 рік, сукупна аудиторія Біллі Грема в медіа перевищила два мільярди людей.
  • Біллі Грем 60 разів потрапляв в топ-10 рейтингу найбільш шанованих людей на Землі, що складається Інститутом Геллапа. Його найближчий переслідувач, президент Рональд Рейган, був присутній у відповідному списку 31 разів.
  • З 1982 по 1992 роки Біллі Грем неодноразово відвідував СРСР і Росію. У 1988 році він приїжджав на запрошення Російської православної церкви на святкування тисячоліття хрещення Русі. У 1992 році він протягом трьох днів виступав з проповідями в московському спорткомплексі «Олімпійський», які почули більше 155 тисяч чоловік.
  • У 1992 році у Біллі Грема діагностували хворобу Паркінсона. У 2005 році він офіційно пішов на пенсію за станом здоров’я.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here