Спеціальний прокурор Мюллер, який розслідує втручання Росії у політичні процеси у США , може мати конфлікт інтересів, адже ФБР під його керівництвом у минулому отримувало фінансову допомогу від російського олігарха Олега Дерипаски, який нині є одним із фігурантів розслідування Мюллера, інформує Голос Америки.

У 2009-му році ФБР звернулись до Дерипаски з проханням профінансувати операцію покликану знайти та повернути з Ірану до США американця Роберта Левінсона.

Останній зник там у 2007-му році, працюючи на ЦРУ. Мюллер, який на той час очолював ФБР, був поінформований про співпрацю бюро із Дерипаскою. За словами юриста російського олігарха, останній витратив 25 мільйонів доларів на формування спеціальної команди, яка працювала під наглядом ФБР над звільненням американця. Команді вдалося отримати фото та відео, які вказували на те, що Левінсон живий і добитись пропозиції щодо його звільнення.

У 2010-му році угоду про звільнення було відкинуто, після того як Державний департамент США не схвалив вимоги Ірану.

Зрештою, у 2011-му році ФБР закрило операцію, вважаючи, що іранці з якими контактував не зможуть добитись звільнення Левінсона на тлі суперечок між американськими державними агенціями щодо умов його звільнення.

Представник родини Левінсона, колишній прокурор США Девід Макґі, заявив виданню, що «зусилля Дерипаски наблизилися до досягнення успіху».

«У певний момент нам заявили, що умови звільнення Левінсона вже узгоджені між Іраном та США і, що відповідно до угоди, держсекретар Клінтон зробить заяву, яка зніме відповідальність з Ірану. В останню мить Клінтон не зробила погоджену заяву», – розповів Макґі.

Державний департамент, представники Клінтон, речники спеціального прокурора США Мюллера не стали коментувати подробиці операції зі звільнення Левінсона.

Цікаво, що на момент співпраці ФБР із Дерипаскою останній мав бізнес в Ірані, а використання його коштів там для звільнення громадянина США дозволяло американським правоохоронцям обійти американські санкції проти Ірану. До того ж, з 2006-го року Дерипасці було заборонено в’їзд на територію США Державним департаментом через звинувачення у зв’язках із організованою злочинністю. Сам Дерипаска відкинув ці звинувачення. Їх також не було доведено у суді.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here