За словами президента США, країни ЄС пропонують тільки «косметичні» зміни в угоді з Іраном.

США можуть вийти з ядерної угоди з Іраном, якщо Великобританія, Франція та ФРН не досягли значних змін у угоді. Про це заявив президент США Дональд Трамп під час зустрічі з прем’єр-міністром Ізраїлю Беніамін Нетаньяху, повідомляє Axios.

За даними видання, Трамп і Нетаньяху зустрілися 5 березня в Білому домі та обговорювали переважно Іран.

За словами президента США, країни ЄС пропонують тільки «косметичні» зміни в угоді з Іраном. Трамп зазначив, що якщо його вимоги про глобальні зміни не будуть виконані, то США вийдуть з угоди.

Раніше віце-президент США Майк Пенс підтвердив позицію своєї країни, що Сполучені Штати вийдуть з ядерної угоди Ірану з світовими державами, якщо ці домовленості не будуть змінені.

У січні президент США Дональд Трамп наважився вийти з угоди по іранському атому будь-коли.

Заяви Пенсу прозвучало за закликами держсекретаря США Rexa Тіллерсона до європейських партнерів підтримати посилення санкцій проти Ірану, щоб не допустити виходу Вашингтона з угоди.

Раніше в Ірані вже відмовилися переглянути ядерну угоду.

«Цей договір є міжнародно визнаним і завершеним пактом, і не може бути предметом нових обговорень», — заявили в МЗС Ірану.

У Тегерані підкреслювалося, що не погоджуються на поправки і не приймуть на себе нові зобов’язання, які виходять за рамки договору.

Ядерна угода була укладена в 2015 році у Відні. Її головні пункти: вивезення більшої частини збагаченого Іраном урану за кордон, з будь-яких ядерних об’єктів країни не підлягає демонтажу, перетворення заводу в науково-дослідний центр без необхідних потужностей для збагачення урану, доступ МАГАТЕ до всіх ядерних об’єктів на 20 років .

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here