Заявивши, що таке втручання «безумовно було» в 2016 році, президент наполягав, що воно не вплинуло на підсумки голосування

Президент США Дональд Трамп пообіцяв, що його адміністрація докладе зусиль, щоб не допустити втручання Росії на виборах в США в майбутньому і допустив можливість використання дублюючих паперових бюлетенів для електронного голосування.

«Думаю, доведеться стежити дійсно дуже уважно, тому що не можна допустити, щоб система для голосування була якось зламана, — заявив Трамп в ході спільної прес-конференції з прем’єр-міністром Швеції. — Ми цього не допустимо ».

У той час як критики кажуть, що адміністрація докладає набагато менше зусиль, ніж потрібно для протидії російську загрозу, Трамп заявив: «Ми проводимо ретельне дослідження і вийдемо з дуже серйозними пропозиціями щодо виборів в листопаді 2018 року».

«Ми будемо протидіяти будь-яким їхнім спробам, будемо протидіяти дуже рішуче», — пообіцяв президент.

Раніше Трамп оскаржував численні свідоцтва російського втручання на президентських виборах в 2016 році. У вівторок він визнав таке втручання, заявивши, що до нього також могли бути причетні інші, але, за його словами, ці зусилля не вплинули на результат виборів.

«Росіяни ніяк не вплинули на наше голосування, — заявив Трамп. — Але втручання безумовно було, і, ймовірно, було втручання інших країн і, можливо, інших людей ».

Спецпрокурор Роберт Мюллер розслідує спроби Росії вплинути на вибори 2016 року за допомогою злому електронних листів і так званих «фейковий новин». Розслідування включає будь-які зв’язки між російськими і передвиборчим штабом Трампа, хоча президент і його радники заперечують будь-яку змову.

Однак демократи наполягають на тому, що адміністрація не докладає достатніх зусиль для протидії російському втручанню на виборах.

«Те, що адміністрація робить так мало в зв’язку з кампанією Путіна по підриву нашої великої демократії, — це дивно, незрозуміло і небезпечно», — заявив лідер демократичної меншості в Сенаті Чарльз Шумер.

Трамп виступив в Білому домі після зустрічі з прем’єр-міністром Швеції Стефаном Левеном.

В ході бесіди з главою шведського уряду президент Трамп сказав, що відносини між двома країнами міцні, і що вони співпрацюють у справі боротьби з тероризмом і в інших сферах.

Раніше Білий дім заявив, що два лідери обговорять проблеми торгівлі і безпеки. Крім того, повідомляється, що президент Трамп зустрінеться з представниками бізнес-спільноти Швеції.

Візит глави шведського кабінету в США проходить незабаром після того, як Трамп оголосив про введення нових тарифів на імпорт сталі та алюмінію, що викликало занепокоєння з приводу можливого конфлікту в торговельній сфері.

Пізніше у вівторок Дональд Трамп і Стефан Левен провели спільну конференцію.

Звернувшись до останніх заяв Пхеньяна про готовність до переговорів з США, Трамп сказав, що лідери Північної Кореї, схоже, щирі, коли говорять про це.

Торкаючись питання про російське втручання в американські вибори і загрози повторення подібних спроб в ході майбутніх проміжних виборів до Конгресу, президент заявив, що США вивчають шляхи захисту електоральної системи і мають намір рішуче протистояти всім спробам втручання.

У свою чергу, Стефан Левен зазначив, що шведські розвідувальні служби нарощують свої можливості, з тим, щоб протистояти спробам втручання у вибори в Швеції.

Торкаючись двосторонніх відносин, глава шведського уряду сказав, що між ним і президентом Трампом існують розбіжності з питання про тарифи або Паризьких угодах по клімату, але що в питаннях безпеки вони займають єдину позицію.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here