10:08
Комітет з питань регламенту і організації роботи Верховної Ради України рекомендує українському парламенту зняти недоторканність з Надії Савченко.

«Прошу комітет надати дозвіл на притягнення до відповідальності, затримання і арешт. Всі три вистави прошу задовольнити в повному обсязі », — зазначив генпрокурор Юрій Луценко. Після цього парламентський комітет підтримав залучення Савченко до кримінальної відповідальності, а також її затримання і арешт.

12:56
У сесійній залі Верховної Ради України показали аудіо- та відеоматеріали.

Зокрема, докази у Верховній раді презентував генпрокурор Юрій Луценко. За його словами, Служба безпеки України отримала дозвіл в суді на стеження за керівником «Офіцерського корпусу» Володимиром Рубаном.

«Депутатський імунітет заважав нам здійснювати будь-які дії, знімати інформацію з телефонів або записувати саму Савченко. Тому записували дії, які здійснював саме Рубан, з метою розкриття особливо тяжкого злочину і причетних до нього інших осіб. Рубан і Савченко були впевнені, що офіцери полку спецназу є співучасниками запланованого повалення конституційного ладу в Україні », — заявив Луценко.

На одному з уривків Савченко веде розмову з Рубаном та українським офіцерами, яких, за даними слідчих, намагалися зробити співучасниками терактів в Києві. За версією ГПУ, Савченко і Рубан намір вивезти з так званої «ДНР» зброю доя ліквідації керівництва України.

За даними ГПУ, загальний обсяг відеоматеріалів у справі Савченко становить 74 ГБ.

13:43
Верховна рада України дозволила залучення нардепа Надії Савченко до кримінальної відповідальності. Відповідне рішення підтримав 291 нардеп.

Таким чином, за рішенням парламенту наслідок може залучити підозрювану в підготовці терактів і державного перевороту Надію Савченко кримінальної відповідальності. Крім того, нардепи дозволили її затримання і арешт.

14:32
Нардепа Надію Савченко, яку підозрюють в підготовці терористичних актів, відвели до слідчого ізолятора Служби безпеки України.

Після зняття депутатської недоторканності Савченко вручили підозру у підготовці терактів і державного перевороту, після чого затримали.

15:59
Народному депутату Надії Савченко вручили підозру Генеральної прокуратури України (ГПУ). Про це повідомив прес-секретар ГПУ Андрій Лисенко в Facebook. «Генеральний прокурор України Юрій Луценко підписав і оголосив Надії Савченко підозра в присутності його адвоката», — зазначив Лисенко.

16:27
Президент України Петро Порошенко подякував співробітникам Служби безпеки та Генеральної прокуратури за запобігання масовим терактів. Про це глава держави написав у Facebook.

«Вдячний працівникам Служби безпеки та Генеральної прокуратури за врятовані життя людей в результаті запобігання масових терактів і викриття російської спецоперації проти України. Також дякую офіцерів Збройних сил, які не піддалися на провокації і своєчасно проінформували правоохоронні органи про злочинні задуми агресора і п’ятої колони », — написав Порошенко.

Президент нагадав, що проти України ведеться широкомасштабна гібридна війна.

«Мета російської спецоперації посіяти хаос і знищити українську державу. Все це є черговим нагадуванням, що проти України ведеться широкомасштабна гібридна війна, вистояти в якій ми зможемо тільки об’єднавшись », — зазначив він.

17:46
В Шевченківський районний суд міста Києва, який розглядатиме справу Надії Савченко, станом на 17:00 клопотання щодо нардепа не надходило. Про це йдеться в повідомленні прес-служби суду в Facebook.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here