29-річний виконуючий обов’язки директора комунального підприємства «Миколаївський міжнародний аеропорт» Владислав Волошин, який застрелився 18 березня в власній квартирі, зі скандалом звільнився з лав українських військово-повітряних сил в липні 2017 року.

Тоді Владислав Волошин був майором 229-ї тактичної бригади ВПС України.

Він керував штурмовиком Су-25 в 2014 році під час бойових діях на Донбасі.

Відомо, що російські ЗМІ звинувачували Волошина в ліквідації Boeing 777 рейсу MH-17, проте слідча комісія Нідерландів і України заявила, що немає ніяких підстав підозрювати Волошина в цьому злочині.

«Льотчики мають дуже низький оклад»

Йдучи зі служби з військової авіації України, він голосно «грюкнув дверима», розповівши в соціальних мережах про плачевну ситуацію в ВПС ЗСУ.

«По-перше, пілоти бойової авіації мають дуже низький оклад, який не дозволяє нормально забезпечувати власну сім’ю всім необхідним», — написав він. Сам, Волошин, перебуваючи у званні майора, отримував оклад в 12611 гривень та грошову суму на наймання житла в розмірі +1699 гривень.

І це при тому, що тільки проста квартира без нормального ремонту в Миколаєві коштувала 5400 гривень, і її доводилося знімати. На видачу житла від оборонного відомства розраховувати не доводилося, так як його отримували особливо «відзначилися», до яких Волошин не відносився.

Що відбувалося в військової частини?

Волошин розповів і про плачевну ситуацію в самій бойової частини.

За його словами, військове керівництво не робило матеріальної підтримки, і льотчики відправлялися на завдання без нормальної льотної екіпіровки — в кросівках, берцах, неякісних костюмах або в «гелейтеке», а захисні маски і зовсім купувалися в Росії.

Постачання паливом для постійних вильотів також не було. Навчали польотів лише курсантів. Іншим льотчикам, особливо «проштрафилися», дозволяли іноді відправитися в небо для підтримки навичок. Волошин вважає, що подібний підхід міг призвести лише до одного — до небезпечного самоубийственному польоту.

Волошин має орден «За мужність III ступеня» і почесну грамоту Кабміну України. Бойовий літак Су-25, на якому літав український пілот, був збитий засобами ППО на території «ЛДНР» в 2014 році.

Як повідомляла «Країна», загиблий останнім часом перебував у пригніченому стані і висловлював тривожні наміри.

Розпочато кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 КК «Умисне вбивство», як того вимагає процедура в подібних випадках. Ведеться слідство.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here