Президент РФ Володимир Путін на сьогоднішній прес-конференції озвучив свою версію того, як відбувалося становлення України і як вона «приєдналася» до Росії. У своїй розповіді глава держави-агресора переплутав дати, знову поскаржився на «незаконне входження» Криму до складу УРСР і натякнув на необхідність «об’єднання» Росії і України.

«Україна увійшла до складу Російської імперії в 1645 році трьома областями, якщо говорити сучасною мовою — Київ, Чернігів і сьогоднішній Житомир, там якось по-іншому центр називався», — заявив Путін.

Ймовірно, господар Кремля переплутав 1645 рік з 1654-м — роком укладення військово-політичного союзу між Гетьманщиною Богдана Хмельницького і Московським царством (а не Російською імперією), яке в РФ офіційно трактують як «приєднання України до Росії».

«В результаті знаходження в складі Російської імперії навколо неї приростала територія за рахунок багатьох подій — російсько-турецьких воєн, Другої світової війни, — продовжив Путін. — Але в 1922, 23, 24 роках більшовики чомусь вирішили, що всі прилеглі до історичної частини України території повинні бути занурені у знову створювану республіку — Україна».

«Все Причорномор’я пішло туди, після Другої світової війни пішли туди західні області. Так склалося. Але в 1954 році взяли і Крим туди віддали — в порушення чинного тоді союзного законодавства (СРСР — ред.), zке вимагало згоди Верховної Ради Української РСР, вирішено було президією Верховної Ради», — поскаржився президент РФ.

Також Путін заявив, що якщо «хтось вважає, що Україні краще розвиватися як самостійній державі, так тому і бути» і «боротися з цією думкою абсолютно безглуздо і контрпродуктивно».

«Але весь світ йде іншим шляхом: люди різних національностей і віросповідань, етнічно різні об’єднуються всеближче й ближче один з одним. І в Європі це відбувається, в Азії, в Північній Америці — всюди в світі. Нас спочатку розтягнули, а потім стравили. Ми повинні нарешті прийти до усвідомлення того, що вигідно Україні і Росії, а що контрпродуктивно. Давайте разом над цим будемо думати», — резюмував російський лідер.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here