Саакашвілі прийшов до Генпрокуратури, але свідчень не дав

Екс-губернатор Одеської області, який є ініціатором протестів в Києві, «заткнув» прокурора, коли той попросив не підвищувати на нього голос

Екс-губернатор Одеської області і лідер опозиційної партії Рух Нових сил Міхеіл Саакашвілі прийшов за викликом до Генпрокуратури, але відмовився давати свідчення. Про це в Facebook повідомив речник ГПУ Андрій Лисенко.

«18 грудня Саакашвілі прибув в Генпрокуратуру, але відмовився пройти в службовий кабінет прокурора для участі в проведенні слідчих дій як підозрюваний у кримінальному провадженні», — написав він.

Коли Саакашвілі говорив з журналістами, до нього в хол вийшов процесуальний керівник по його справі Олександр Говорущак і попросив пройти в кабінет. На це адвокат політика Руслан Чорнолуцький сказав, що хоче зробити заяву, а Саакашвілі «обурили жести» Говорущака: «Це у вас такі жести? Заспокойтеся. Руками не розмахуйте, юначе».

«Я вам кажу — заткніться і послухайте мого адвоката», — сказав екс-губернатор у відповідь на прохання керівника не підвищувати на нього голос.

Коли Говорущак розвернувся і пішов, Саакашвілі заявив журналістам: «От ваша прокуратура!»

Адвокат екс-губернатора заявив, що це нібито прокурор відмовляється з ними спілкуватися, а Саакашвілі не порушував процедуру: «Ми на 09:30 прийшли».

За словами Лисенка, прокурор в межах своїх повноважень і відповідно до вимог чинного КПК заздалегідь повідомив про виклик на допит, відправивши на поштову адресу і вручивши адвокату повістку. Так як підозрюваний не з’явився на допит, прокурор має намір повторно надіслати йому повістку.

14 грудня генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Саакашвілі підозрюють у сприянні членам злочинного угруповання. Пізніше ГПУ подала клопотання до Апеляційного суду Києва про скасування рішення Печерського райсуду, який раніше не знайшов підстав для застосування запобіжного заходу до підозрюваного.

16 грудня колишній грузинський президент заявив, що не «має нічого особистого» до президента Петра Порошенка і не звинувачує його в пособництві окупантам, а тому вважає необхідністю діалог з ним.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here