Президент Туреччини Реджеп Ердоган назвав план близькосхідного врегулювання, запропонований американським президентом Дональдом Трампом, абсолютно неприйнятним.

«Ініціативи Трампа щодо Близького Сходу ігнорують права палестинців та узаконюють ізраїльську окупацію», — заявив він у середу.

За його словами, які наводить Анатолійське агентство новин, цей план не сприяє миру та врегулюванню конфліктів у регіоні.

Зокрема, Ердоган зазначив, що «Єрусалим — священне місто для мусульман. Передача цього міста Ізраїлю недопустима».

Напередодні в міністерстві закордонних справ Туреччини заявили, що запропонований США план палестинсько-ізраїльського врегулювання не має шансів на успіх.

У міністерстві назвали цей план «мертвонародженим» і попередили, що не допустять кроків, які «узаконили б ізраїльську окупацію» палестинських територій.

Сотні маніфестантів зібралися в середу біля американських диппредставництв у містах Туреччини, вони протестують проти плану врегулювання конфлікту на Близькому Сході.

За повідомленням регіональних ЗМІ, зокрема, близько 600 людей пікетують будівлю консульства США в Стамбулі, поліція вживає підвищених заходів безпеки. Близько 200 людей протестують біля посольства США в Анкарі.

План адміністрації США з врегулювання на Близькому Сході пропонує співіснування держав Ізраїлю та Палестини, зберігає Єрусалим неділимою столицею Ізраїлю та статус-кво Храмової гори з вільним доступом до неї представників будь-яких релігій.

План також передбачає роззброєння палестинського угруповання ХАМАС, що контролює сектор Газа, а також створення повністю демілітаризованої палестинської держави.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here