Гренландію — автономну територію Данії — не можна просто виставити на продаж, заявили у п’ятницю в Міністерстві закордонних справ Гренландії.

«Гренландія багата такими цінними ресурсами, як природні копалини, найчистіша вода та лід, популяції риби, морепродукти, відновлювана енергія та новий фронтир для екстремального туризму. Ми відкриті для бізнесу, але не продаємося», — йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті відомства.

Раніше газета The Wall Street Journal повідомила з посиланням на двох помічників президента США Дональда Трампа, що він неодноразово запитував їх та інших співробітників адміністрації про можливість купити Гренландію. Зазначається, що він навіть попросив юрисконсульта Білого дому виконати правову експертизу проекту.

Газета повідомляє, що деякі помічники президента підтримали цей крок.

Політики Данії з недовірою і критикою зустріли інформацію про ці можливі плани президента. Водночас прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен іще офіційно не озвучила реакції на інформацію про ймовірні плани Трампа.

Гренландія — найбільший острів у світі. Основна маса населення Гренландії в 56 тис. осіб живе на порізаному фіордами узбережжя, де немає криги. Зовнішньою політикою і політикою безпеки займається Копенгаген.

У 1951 році Данія і США уклали угоду в сфері оборони, яка дала американським військовим право користуватися авіабазою «Туле» на півночі Гренландії.

Західні ЗМІ зазначали, що Гренландія привертає увагу з боку таких держав як США, РФ і КНР завдяки своєму стратегічному положенню і покладам ресурсів.

У 1917 році США придбали за $25 млн Данську Вест-Індію — колонію Данії в архіпелазі Малих Антильських островів. Колишня колонія отримала назву Американські Віргінські острови.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here