Як повідомляє сайт 8 каналу за першу декаду жовтня прямі залізничні поставки з Росії склали 25 тисяч тонн, тоді як за аналогічний період вересня обсяги становили 1,8 тис. тонн. У порівнянні з останньою декадою вересня, поставки виросли більш ніж удвічі. Зростання поставок російського дизпалива в І декаді жовтня компенсувало скорочення відвантажень з Білорусі, викликане плановим ремонтом Мозирського НПЗ.

Про це enkorr повідомили в «Консалтинговій групі А-95».

Всього за першу декаду жовтня до України залізницею надійшло 139 тис. тонн ДП, що на 1,7% нижче обсягу поставок за аналогічний період вересня (141 тис. тонн). За цей період білоруські НПЗ скоротили відвантаження на 31% до 73 тис. тонн, в порівнянні з першою декадою вересня. Зокрема, став на ремонт Мозирський НПЗ, який знизив відвантаження більш ніж вдвічі до 47,5 тис. тонн, а Новополоцький наростив втричі – до 25,5 тис. тонн.

Також з’явився «на арені» Орськ. Компанії «Кантарель», ЗНГК і «Елемент Нафта» за 10 днів жовтня разом привезли близько 12,9 тис. тонн ДП виробництва Орського НПЗ компанії «Орскнефтеоргсинтез». Прогнозувати обсяг поставок цього ресурсу на жовтень складно у зв’язку з різкою зміною кон’юнктури на російському ринку.

Залізничні поставки трубопровідного ДП з терміналу в Гомелі (Білорусь) за підсумком першої декади жовтня збільшилися до 18,8 тис. тонн з 14,8 тис. тонн за першу декаду вересня.  Поставки литовського ДП за 10 днів жовтня зросли на 15%, до 22,1 тис. тонн. Оперативних даних щодо морського імпорту ДП за 10 днів жовтня немає.

Нагадаємо, у вересні після  усунення дефіциту, оптові ціни пішли на спад.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here