У парламенті Ізраїлю запропонували законопроект, згідно з яким польський закон про Інститут національної пам’яті, який забороняє говорити про причетність поляків до злочинів Третього рейху, прирівнюється до заперечення Голокосту.

Про це повідомляє The Jerusalem Post.

«Поляки та ті, хто може захотіти їх наслідувати, повинні знати, що історична правда єврейського народу не продається», — сказав один з ініціаторів законопроекту Іцик Шмуль.

«Багато поляків знали і допомагали машині знищення нацистів. Польська спроба переписати історію, закрити роти тим, хто пережив Голокост, є шокуючою», — додав він.

Законопроект про внесення поправок в закон про захист від заперечення Голокосту підтримують 61 з 120 депутатів Кнесету. Його ініціаторами виступили як депутати коаліції, так і опозиції.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху також виступив проти польського законопроекту про Голокост. У Twitter він написав, що «Історію не можна змінити, не можна заперечувати Голокост».

Польський Сейм 26 січня схвалив законопроект, що передбачає кримінальне покарання за публічні звинувачення на адресу Польщі у злочинах, скоєних під час Голокосту. Також ініціатива забороняє у країні «пропаганду бандерівської ідеології».

Будь-якого громадянина країни або іноземця, який порушує ці норми, буде засуджено до виплати штрафу або тюремного ув’язнення терміном до трьох років.

Комісія Сенату Польщі підтримала цей закон. Законопроект ще має розглянути Сенат, а потім — президент.

У МЗС України сприйняли ухвалення цього законопроекту як «чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій», у тому числі некоректного використання назви частини території сучасної України.

Президент Польщі Анджей Дуда пообіцяв ретельно проаналізувати законопроект про Голокост.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here