Головне слідче управління Слідчого комітету Росії розслідує справу про вбивство в листопаді 2016 року росіянина Артема Булгакова, який служив в охороні так званого «екс-міністра МВС ЛНР» Ігоря Корнета.

У дорученні СКР про проведення слідчих і процесуальних дій у справі про загибель Булгакова йдеться про можливу роль Корнета і так званого «заступника генпрокурора» ЛНР» Сергія Горенка в приховуванні слідів вбивства.

Російський кадровий військовий Артем Булгаков 1989 року народження у червні 2014 офіційно пішов у запас зі служби в 7-ї гвардійської десантно-штурмової дивізії і в той же місяць зателефонував матері і зазначив, що знаходиться в Донецьку.

За її словами, він зайшов на Донбас з боку Росії. В ОРДО Булгаков служив в так званому «управлінні спеціальних операцій прокуратури», а також в розвідвзводі.

З 15 січня 2015 року було стрільцем в міжнародній бригаді «П’ятнашка». Потім переїхав до окупованого Луганська і потрапив на службу в так зване «МВС ЛНР».

9 листопада 2016 року Булгаков загинув.

Згідно з висновком луганських судмедекспертів, причиною смерті стала гостра крововтрата в результаті сліпого кульового поранення, пошкодження грудної клітки і внутрішніх органів.

В «ЛНР» стверджували, що він випадково вистрілив собі в груди під час чищення зброї.

Мати загиблого Вікторія Аляб’єва сумнівається у версії самострілу: її луганським родичам, які приїхали в морг, командир покійного заявив, що той загинув від кулі снайпера «на виконанні завдання». Але слідчий в так званій «прокуратурі «ЛНР»сказав, що, згідно зі свідченнями командира, причиною смерті став самостріл.

У лютому 2017 року Аляб’єва написала заяву в СКР.

СКР з’ясував обставини загибелі Булгакова, встановлені в результаті слідчих дій. Зазначалося, що Булгаков з 25 вересня по 9 листопада 2016 року служив в особистій охорони Корнета.

9 листопада вдень він перебував в адміністративній споруді «МВС» в Луганську. У коридорі блоку «Б», за версією слідства, виникла конфліктна ситуація і на грунті «неприязних відносин» один зі співробітників «МВС ЛНР» дістав вогнепальну зброю і направив його на Булгакова. Той спробував лівою рукою відвести ствол від себе, але його опонент вистрілив – куля прошила руку і потрапила в груди Булгакова, вказали слідчі СКР.

Той, хто стріляв, як стверджують в СКР, доповів Корнету про інцидент, після чого так званий «міністр МВС» дав вказівку оформити Булгакова як «співробітника МВС», який загинув в результаті необережного поводження зі зброєю.

«З метою повної перевірки доказів у кримінальній справі необхідно провести окремі слідчі і процесуальні дії з особами на території «ЛНР», встановленими за результатами розслідування», заявив РБК співрозмовник у СКР.

За його словами, найближчим часом Корнету планується надіслати повістку на допит до Слідчого комітету в рамках загальної кримінальної справи «за злочинами на території України».
Як відомо, в листопаді 2017 року в результаті конфлікту Корнета з ватажком луганських бойовиків Ігорем Плотницьким останній втік до Москви, де заявив про відставку за станом здоров’я.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here