Генеральний прокурор Юрій Луценко підтвердив, що Міхеїл Саакашвілі був затриманий в рамках кримінального провадження, відкритого за частиною 1 статті 256 Кримінального кодексу ( «Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності»). Справа стосується джерел надходження коштів політичній силі Саакашвілі. Генпрокуратура підозрює, що кошти надходили від команди швидкого Сергія Курченко, який переховується від українського правосуддя в Москві.

Згідно з даними, озвученими на брифінгу, оточення Саакашвілі отримало з Росії близько півмільйона доларів. Ці кошти призначалися на фінансування акцій протесту. Кінцевою метою акцій повинно було стати повалення чинної влади в Україні, зміна чинного політичного курсу і уникнути «спонсорами» кримінального переслідування.
На підтвердження своїх слів генеральний прокурор продемонстрував оперативні записи СБУ — перехоплення переговорів соратника Саакашвілі і довіреної особи Курченко, а також записи, що свідчать про передачу коштів.

За словами генпрокурора, два «траншу», передані від Курченко, призначалися «на автобуси, телебачення, харчування, підкуп різних осіб, в тому числі журналістів».
Нагадаємо, вранці 5 грудня співробітники Генеральної прокуратури вручили підозру Саакашвілі. Політик був затриманий, але звільнений силами своїх соратників.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here