Президент Білорусії Олександр Лукашенко вважає «без клепки в голові» і неефективним рішення про заборону продажу алкогольних напоїв у нічний час у низці міст країни.

«Свого часу піднімалося це питання, і я категорично заборонив без мого відома торкатися цієї проблеми. Ми ж кілька разів переживали це, починаючи від заборони і вирубки виноградної лози», — сказав О.Лукашенко журналістам, відвідуючи навчальний полігон в Івацевичському районі (Брестська область) в п’ятницю.

Главу держави цитує його прес-служба.

«Я ж пам’ятаю, як проводили комсомольські весілля «без спиртного»: ставили чайник, а туди наливали вино, горілку. І начальники, і підлеглі, і партійні діячі пили і посміхалися під час цих безалкогольних законів», — продовжив Лукашенко.

Він звернув увагу, що заборону на продаж спиртного в нічний час обійде будь-який бажаючий. «Це було на моїх очах: коли було заборонено. У працівників органів влади в районі, прокурорів, міліції не було проблем: вони закуповували і навіть перепродавали. Нам це треба? Нам треба, щоб таксисти продавали це спиртне?» — запитав президент.

«І справа тут не в бюджеті, хоча це теж важливо», — зазначив глава держави.

О.Лукашенко уточнив, що заборона рекомендована урядом як експеримент після звернення міліції. «Який експеримент? Його проводять, якщо не знаєш, що буде на виході, щоб спробувати. Але ми ж це сповна спробували. Це нерозумне рішення уряду у вигляді експерименту. Напевно, щоб догодити міліції», — сказав він.

«Міліцію я попередив. Вона має працювати в тих соціально-економічних умовах, які складаються в державі», — додав президент.

Як повідомлялося, в Мінську було прийнято рішення в якості експерименту заборонити продаж алкогольних напоїв у нічний час на рік, починаючи з 1 жовтня 2018 року. Аналогічні рішення були прийняті в окремих регіонах республіки.

Однак вже 2 жовтня О.Лукашенко розпорядився протягом доби скасувати ці обмеження. В адміністрації президента пояснили, що продиктовано це тим, що боротися з пияцтвом і алкоголізмом «необхідно не подібними однобокими заборонами, які на практиці замість очікуваного позитивного результату обертаються зростанням тіньового ринку та кримінальної сфери, в тому числі збільшенням пропозиції контрафактної продукції». «Рішення існуючої проблеми має носити комплексний характер з головним упором на заходи профілактичного та виховного характеру, формування моди на здоровий спосіб життя», — підкреслили в адміністрації.

МВС республіки неодноразово пропонувало обмежити продаж алкогольних напоїв, вказуючи на взаємозв’язок між їх вживанням і вчиненням злочинів.

Раніше відомство інформувало про роботу над проектом указу президента, яким, зокрема, пропонується встановити єдиний час реалізації алкогольної продукції — з 9.00 до 23.00. Окрім того, МВС пропонує збільшити вік, з якого дозволено купувати алкоголь.

Разом з тим О.Лукашенко неодноразово наголошував, що сам він «не є прихильником будь-яких заборон, і, швидше за все, ніякі заборони додатково на реалізацію спиртного ми вводити не будемо».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here