НАК «Нафтогаз України» виграв арбітраж проти «Газпрому» за контрактом на поставку газу по всіх спірних питаннях.

Про це заявили в «Нафтогазі», повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Стокгольмський арбітраж повністю відхилив вимоги «Газпрому» за пунктом «Бери і плати» на суму 56 мільярдів доларів в 2012-2017 роках. Ця частина спору була найбільшою за грошовими вимогами сторін.

«Нафтогаз України» в суперечці з російським «Газпромом» домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів газу більш ніж удесятеро відповідно до своїх потреб в імпорті.

Стокгольмський арбітраж знизив ціну газу для НАК «Нафтогаз України», що купується у російського «Газпрому», на 27,4% — до 352 доларів з 485 доларів за 1 тисячу кубометрів.

«Нафтогаз» оцінює загальний позитивний ефект рішень арбітражу більш ніж у 75 млрд доларів за весь термін дії контракту на поставку газу.

«Нафтогаз» вимагає до 16 млрд доларів у арбітражі за транзитним контрактом. Це рішення суду очікується 28 лютого 2018 року.

Як відомо, у Стокгольмському арбітражі розпочались слухання у суперечці між українською компанією «Нафтогаз України» та російським газовим монополістом «Газпромом» відносно умов контракту на постачання газу з Росії до України від 2009 року.

Ці слухання відбуваються, оскільки сторони не змогли дійти згоди щодо імплементації проміжного рішення, ухваленого арбітражем у травні цього року.

31 травня Стокгольмський арбітраж відхилив вимоги «Газпрому» щодо принципу «бери або плати».

Також арбітраж задовольнив вимоги НАК «Нафтогаз України» про перегляд ціни на газ у контракті з компанією «Газпром» і скасував заборону на реекспорт газу.

Загалом «Нафтогаз» подав два позови: щодо транзитного контракту і щодо контракту на купівлю-продаж.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here