Екс-президент США Барак Обама закликав американську громадськість «винести уроки» зі сформованої расової кризи в США для вирішення проблеми расової нерівності у сфері американського правосуддя.

«Якщо ми зможемо спрямувати наш обґрунтований гнів у мирні, стійкі й ефективні дії, то цей момент може стати справжнім поворотним моментом у тривалій подорожі нашого народу до вищих ідеалів», — пише він у статті під назвою «Як зробити цей момент поворотним для справжніх змін», оприлюдненій у понеділок на порталі Medium.

Обама також закликає «не виправдовувати насильство, не раціоналізувати його і не брати участі у ньому». Обама нагадав, що «сенс протесту полягає в тому, щоб підвищити обізнаність громадськості, звернути увагу на несправедливість».

«Якщо ми хочемо, щоб наша система правосуддя, і взагалі все американське суспільство, діяли б відповідно до більш високого етичного кодексу, то ми самостійно маємо змоделювати цей кодекс», — вважає екс-президент США.

У США протести у всій країні розпочалися у відповідь на смерть афроамериканця Джорджа Флойда. Поліцейські затримали чоловіка 25 травня в Міннеаполісі. Під час затримання один із поліцейських натиснув на шию Флойда коліном. Згодом афроамериканець помер у реанімації, а відео його затримання потрапило в інтернет. У багатьох містах США мирні акції протестів переросли в безлади, сутички з поліцією і погроми.

Учасники протестів вважають, що цей випадок ілюструє те, що в США часто ставлення до порушників із боку співробітників сил правопорядку — різне залежно від расової приналежності людини. Наприклад, як вважають учасники протесту, до чорношкірих у США ставлення в цих ситуаціях більш жорстке, ніж до білих американців.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here