Україна і бойовики «ЛДНР» завершили процес обміну заручниками. Про це в Facebook повідомила представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко.

Всього були звільнені, як і планувалося, 74 українця.

«Хороші новини, про які вже можна говорити. Процес обміну завершився. Українська сторона отримала 74 заручників, які перебували в полоні на окупованій частині Донбасу. Вони повертаються додому», — написала Луценко.

Спочатку передбачалося, що обмін відбудеться за схемою «306 на 74». Однак уже в процесі стало відомо, що ряд людей, звільнення яких запросили бойовики, відмовилися повертатися в ОРДЛО. Вже відомо, що бойовикам «ЛНР» передали 73 осіб, натомість Україна отримала 16 полонених з окупованого Луганська.

В «ДНР» планувалося відправити 165 осіб замість запланованих 207. Відмінності в цифрах пов’язані з тим, що кілька десятків осіб зі списку бойовиків на території України відбули покарання і перебувають на волі. У зв’язку з цим на обмін вони організовано не їхали.

Відзначимо, на Донбасі вже знаходиться президент Петро Порошенко, який разом з міністром оборони Степаном Полторак готується зустрічати визволених співвітчизників.

Серед звільнених українців і вчений-релігієзнавець зі світовим ім’ям Ігор Козловський, який майже два роки перебував в ув’язненні на окупованій території Донецької області.

В кінці січня 2016 року бойовики «ДНР» затримали історика-релігієзнавця, викладача одного з донецьких вузів Козловського. Його дружина висловила припущення, що причиною арешту стала листування, яку вчений вів в Facebook.

У травні 2017 року «військовий трибунал ДНР» засудив ученого на два роки і вісім місяців ув’язнення.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here