Підтверджено, що довго готувався обмін утримуваних в ОРДЛО українських громадян відбудеться в середу, 27 грудня.

«27 грудня відбудеться звільнення заручників. Як і говорила українська сторона — до новорічних та різдвяних свят. Ми прагнули зробити це раніше, до 24 грудня, але щасливі, що є підтвердження дати до нового року. Ми — повністю готові. Дай Бог, щоб не зірвалося і щоб всі сторони виконали всі попередні домовленості », — прокоментувала народний депутат, український представник в Тристоронньої контактній групі Ірина Геращенко.

За словами Геращенко, 27 грудня відбудеться звільнення 74 українців. Українська сторона, в свою чергу, в рамках процедури обміну передасть 306 осіб — тих, кого дозволяє українське законодавство.

«Українська сторона була готова до звільнення ще кілька днів тому, СБУ, ГПУ, Мінська група все для цього зробили … Ми були на старті, на фінішній прямій. Важливо, що нарешті знято всі проблемні питання, які відкладали процес звільнення … Тільки що була розмова з президентом Петром Порошенко. Він зазначає, що українська сторона готова до звільнення і все зробила, щоб розблокувати процес звільнення. Ми прагнули зробити це ще раніше. І ми щасливі, що інша сторона нарешті дала добро. Президент також дав доручення працювати далі, щоб звільнити всіх, хто ще залишається в тюрмах на окупованих територіях і в РФ », — додала Геращенко.

Передбачається, що якщо перший етап обміну завершиться вдало, то буде і другий етап, оскільки згідно з офіційною інформацією, в полоні на окупованій території перебувають 168 осіб.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here