США взяли на себе зобов’язання у питаннях оборони України, оскільки у Вашингтоні зацікавлені в її цілісності та неприсутності РФ на її території, але рішення про владу і форми правління в країні оберуть самі українці, і цей вибір підтримає Вашингтон, заявила офіційний представник держдепартаменту США Кірон Скіннер (Kiron Skinner).

В оприлюдненому у вівторок на сайті Voice of America (VOA) коментарі виданню, директор із планування Держдепу наголосила: «Для нас важливе те, що сталося в Україні. І думаю, ви бачили, що ми взяли на себе зобов’язання щодо оборони України».

«Це сталося саме за адміністрації Дональда Трампа і стало відходом від деяких заходів попередніх президентів США. Президент США вірить у державний суверенітет і хоче, щоб Україна була цілісною», — зазначила офіційний представник Держдепу, нагадавши, що «національна держава — це один зі стовпів доктрини Трампа».

«Результат виборів в Україні для нас важливий, але самі українці вирішать, хто отримає владу і якою буде форма правління. Ми підтримаємо це рішення», — наголосила вона, додавши: «Ми були б щасливі, якби в Україні не були присутні росіяни, але рішення щодо власного майбутнього приймуть самі українці».

Раніше спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер (Kurt Volker) в інтерв’ю американському PBS News заявив: незалежно від результату президентських виборів в Україні, РФ продовжить «тестувати будь-якого, хто буде президентом країни», інструментами своєї гібридної війни. За словами К.Волкера, в українського суспільства має бути вибір між тим, «хто виступає проти істеблішменту і обіцяє масштабні реформи», і чинним президентом, який, «можливо, розчарував у деяких аспектах, проте зробив більше для реформ, ніж будь-хто інший в Україна за останні 20 років, і протистоїть Путіну».

В інтерв’ю «Громадському» спецпредставник держдепартаменту також наголосив, що США співпрацюватимуть з будь-яким президентом України, і відзначив прогрес України за останні два роки.

За даними американської сторони, з 2014 року обсяг військової допомоги США Україні оцінюється в близько $1,3 млрд. У березні 2018 року Держдеп США схвалив продаж Україні 37 од. ПТРК Javelin і 210 ракет до них на $47 млн. Постачання американських ПТРК до країни забезпечено в квітні 2018 року на умовах, що оборонне озброєння не використовуватимуть на лінії зіткнення у зоні бойових дій на Донбасі.

Наразі Україна і США відпрацьовують питання розширення двосторонньої ВТС, зокрема й сприяння США в зміцненні української системи ППО: за деякими даними, Київ розраховує на позитивне рішення Вашингтона щодо можливої закупівлі американських ЗРК Patriot. За оцінками американських офіційних представників, сьогодні США готові обговорювати із Києвом можливості і формат нарощування двосторонньої ВТС, зокрема й посилення ВМС України.

У запланованому на 21 квітня другому турі президентських виборів в Україні візьмуть участь лідер передвиборної кампанії, шоумен Володимир Зеленський, а також чинний глава держави Петро Порошенко.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here