У Росії викликають стурбованість і розчарування плановані поставки зброї на Україну з США і Канади. Про це розповів заступник міністра закордонних справ Григорій Карасін в інтерв’ю «РІА Новини».

«Ми відверто говоримо американським партнерам про нашу стурбованість з приводу планованих за океаном поставок на Україну летальних озброєнь», — сказав Карасін. Крім того, розчарування викликала інформація про видачу владою США ліцензії одному зі своїх виробників зброї на поставку Києву великокаліберних снайперських гвинтівок. «У такий спосіб вашингтонські« яструби »намагаються, як вони вважають, підняти для Росії« ціну конфлікту в Донбасі », — сказав Карасін. Він додав, що це «збиткова і небезпечна логіка».

Коли Канада і США приймають подібні рішення про постачання зброї, то знову розпалюють внутрішньоукраїнський конфлікт і втягуються в нього, зазначає Карасін. Про наслідки мало хто замислюється, додає він. При цьому він також висловив заклопотаність, що зброя може бути перепродано України на Близький Схід, в тому числі і терористам.

Подальшу долю самопроголошених ДНР і ЛНР повинні визначити жителі цих республік, вважає Карасін. За його словами, вихід з кризи неможливий без конструктивного діалогу між Києвом, ДНР і ЛНР. Однак цього уникають київська влада, зазначив Карасін.

Раніше Карасін говорив, що поставки летального зброї на Україну можуть підірвати роботу по реалізації мінських домовленостей. Інший заступник міністра закордонних справ — Сергій Рябков відзначав, що подібне рішення США штовхає Україну «на нове кровопролиття».

У листопаді міністр закордонних справ України Павло Клімкін розповів, що Україна очікує поставок зброї з США. Київ розраховує отримати не тільки протиракетні комплекси Javelin, а також дрони, контрбатарейна системи і засоби для кібервійни.

У грудні Росія відкликала російських спостерігачів з Донбасу. Подальша робота російських військових в СЦКК (Спільний центр по контролю і координації) стала неможливою, говорилося в повідомленні МЗС Росії.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here