Поліція не затримує екс-голову Одеської ОДА, лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі через низку юридичних процедур.

Про це заявив глава Нацполіції України Сергій Князєв, відповідаючи на запитання, чому Сакашвілі не затримують в той час, коли він вільно виступає на площі Конституції, передає УНІАН.

«Для цього є низка юридичних процедур, які необхідно виконати. Ми ж цивілізована держава. Це – перше. Друге – кожна людина має право на своє волевиявлення. І третє – основне завдання, яке я ставлю перед працівниками Національної поліції, будь-які дії поліцейських повинні бути врівноважені і не повинна проливатися кров громадян або нанесення тілесних ушкоджень. Якісь силові методи протистояння повинні ми всі уникати в ситуаціях, якщо це максимально можливо», – сказав він.

При цьому Князєв не уточнив, які саме юридичні процедури він має на увазі. А на запитання, коли затримають Саакашвілі, відповів: «На все свій час».

Нагадаємо, що 5 грудня до квартири Саакашвілі прийшли з обшуками. У СБУ повідомили, що силовики відомства надають оперативний супровід у межах кримінального провадження, яким займається Генеральна прокуратура. Біля будинку Саакашвілі сталися сутички і пролунали постріли. Поліція застосувала силу.

Прихильники Саакашвілі заблокували авто силовиків і звільнили політика. Після цього Саакашвілі разом із соратниками попрямував під Верховну Раду, де влаштували мітинг.

Генпрокурор Луценко заявив, що затримання Саакашвілі пов’язане з доказами фінансування мітингів «Руху нових сил» під Радою олігархом-утікачем Сергієм Курченком. За даними ГПУ, команда Саакашвілі отримала 500 тисяч доларів від Росії.

Генпрокуратура оголосила Саакашвілі в розшук. Також генпрокурор закликав Саакашвілі з’явитися до слідчого СБУ вранці 6 грудня на 09:00.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here