Президент США Дональд Трамп відмовився підписувати фінальне заяву і звинуватив своїх партнерів у спробі нажитися на американському бізнесі.
Саміт Великої сімки завершився розколом. Президент США Дональд Трамп відмовився підписувати підсумкове комюніке саміту країн Великої сімки, який пройшов в кінці минулого тижня в Канаді.

Документ повинен був вирішити розбіжності між сторонами, перш за все в тому, що стосується міжнародної торгівлі. Про своє рішення не підписувати комюніке Трамп повідомив вже на борту літака в Сінгапур, де повинен зустрітися з лідером КНДР Кім Чен Ином.

Глави країн G7 обмінялися взаємними звинувачення, США навіть підготували «місце в пеклі» для прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо. Корреспондент.net зібрав подробиці.

Трамп хоче повернути Росію, незважаючи на Крим

Американський лідер знову заявив, що Росію слід повернути до складу групи провідних держав, не дивлячись на те, що вона чотири роки тому анексувала Крим в України.

За словами Трампа, лідери обговорили питання включення Росії до складу групи, але так ні до чого і не прийшли: «Ми не проводили голосування і нічого в цьому роді ставок, але питання це обговорювалося».

Трамп лише побічно згадав про анексію Криму, через яку інші сім країн Великої вісімки виключили Росію зі складу групи.

«Деякий час тому дещо то сталося, і в складі Росії більше немає. Я вважаю, що було б добре, якби Росія повернулася. Ми прагнемо до миру в усьому світі. Нам ці ігри не потрібні», — сказав Трамп.

Президент США звинуватив свого попередника Барака Обаму в «втрати Криму».

«Крим упустили, коли президентом був Обама, і, знаєте, Обама може говорити все, що хоче, але це він дозволив Росії забрати Крим. Він був тим, хто дозволив Росії вторгнутися до Криму і витратити там багато коштів …, і я думаю, вони там мають базу для підводних човнів. Цілком можливо, що я вчинив би зовсім інакше «, — сказав Трамп.

Незабаром після заяви американського президента вийшло спільне комюніке, в якому засуджується політика Росії. Країни G7 закликали припинити підтримку режиму Башара Асада в Сирії і засудили напад у Солсбері на колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля.

Також в комюніке йдеться, що західні санкції проти Росії триватимуть до тих пір, поки Москва не виконає свої зобов’язання по Україні відповідно до мінських угодами.

«Ми підтверджуємо наше засудження незаконної анексії Криму і знову підтверджуємо нашу незмінну підтримку українського суверенітету, незалежності і територіальної цілісності в рамках її міжнародновизнаних кордонах», — йдеться в заяві G7.

 

G7 не подолала торговельну війну
Трамп на саміті заявив зарубіжним лідерам країн Великої сімки, що вони повинні різко зменшити бар’єри в торгівлі з США — в іншому випадку вони ризикують втратити доступ до ринку найбільшої економіки світу.

Тим самим він висловив свої самі викликають і демонстративні загрози, що стосуються торгових відносин, ще й своїм колегам у всьому світі, ртмечает Washington Post.

На прес-конференції перед від’їздом в Сінгапур Трамп розповів про приватних бесідах, які він провів за ці два дні з лідерами Великобританії, Франції, Німеччини, Італії, Японії і Канади.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here