Саудівська Аравія випустила 23 з близько 200 осіб, які були затримані з листопада по звинуваченню в корупції після того, як вони уклали угоду з урядом.

У доповіді не вказано, кого саме повинні звільнити з членів королівської сім’ї, бізнесменів і чиновників, затриманих в результаті масштабної антикорупційної кампанії, яку очолив принц Мухаммед бен Салман.

З початку листопада підозрюваних тримали в розкішному готелі «Ріц Карлтон» в Ер Ріяді і запропонували передати майно і кошти в обмін на свободу.

За інформацією видання, в найближчі дні буде звільнено понад затриманих і найближчим часом почнеться судовий розгляд у справі осіб, які продовжують заперечувати звинувачення проти них.

Влада Саудівської Аравії розглядає такі домовленості не як шантаж, а як зобов’язання відшкодовувати нелегально отримані гроші, незаконно отримані від світового виробника нафти протягом десятиліть.

Нагадаємо, влада Саудівської Аравії за останні кілька днів звільнили з-під варти не менше двох десятків людей, серед яких колишній міністр фінансів і один з членів керівництва державної нафтової компанії Саудівської Аравії Saudi Aramco Ібрагім Абдель Азіз аль-Ассаф.

Нагадаємо, в ніч на 5 листопада Вищий комітет по боротьбі з корупцією на чолі з наслідним принцом Мухаммедом бен Сальманом затримав і помістив під варту в готель в Ер-Ріяді десятки членів королівської сім’ї, держслужбовців і підприємців, звинувативши їх в фінансових і посадових злочинах. За інформацією прокуратури, допитані приблизно 200 чоловік. Як заявив кронпринц в інтерв’ю газеті The New York Times, 95% з обвинувачених погодилися на угоду, передавши частину своїх активів влади в обмін на звільнення.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here