Доповідь Сенату про ймовірне втручання Росії у вибори 2016 року з п’яти частин буде випущено поетапно, починаючи з липня, повідомив виданню Politico у четвер голова комітету з розвідки Сенату Річард Берр.

«Це розпочнеться відразу після того, як ми повернемося з 4 липня (День незалежності США — ІФ)», — сказав Берр.

Він зазначив, що дворічну роботу над розслідуванням завершено.

Згідно з ним, першу частину доповіді буде присвячено безпеці виборів.

За цим підуть додаткові частини про дії адміністрації президента США Барака Обами щодо втручання Росії, роль соціальних мереж, колишні висновки комітету з цього питання й остаточна оцінка основних питань, пов’язаних із кампанією Дональда Трампа, і її ймовірну участь у змові з Росією.

Говорячи про терміни публікації останньої частини доповіді, Берр заявив: «Я припускаю, що це буде середина — кінець вересня».

«Я просто не знаю, скільки часу піде на розсекречення», — додав він.

Берр і його демократичний колега, сенатор Марк Ворнер, уже понад два роки працюють над дослідженням можливого втручання Росії в президентські вибори в США в 2016 році.

Комітет з розвідки розглянув понад 300 тис. сторінок документів і провів інтерв’ю з більше ніж 200 свідками.

Водночас спецпрокурор Роберт Мюллер, який проводив розслідування російського втручання, планує дати свідчення 17 липня перед двома комітетами Палати представників, Берр сказав, що не має наміру залучати його до публічних чи приватних свідчень.

«Я повірив йому на слово, що він включив до звіту все, що стосувалося справи», — сказав Берр.

У березні 2019 року команда Мюллера завершила роботу над доповіддю про ймовірне втручання РФ у вибори 2016 року в США і передала його генпрокурору. Той у листі Конгресу оголосив, що слідчі не виявили ознак змови між РФ і передвиборчим штабом Трампа.

Спецпрокурор також не став висувати обвинувачень Трампу в перешкоджанні правосуддю, залишивши це питання на розсуд генпрокурора, який дійшов висновку, що для пред’явлення президенту обвинувачень немає достатніх підстав.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here