Держдепартамент США уважно відстежує повідомлення про прихильників білої переваги, які беруть участь в конфлікті на сході України “по обидві сторони”. Про це заявив координатор Бюро по боротьбі з тероризмом Державного Департаменту США, посол з особливих доручень Натан Сейлс на прес-конференції, присвяченій доповіді Державного департаменту за 2019 рік про тероризм.

“Ми в Державному департаменті та адміністрації Трампа стурбовані загрозою, яку представляє собою те, що ми називаємо тероризмом на расовому чи етнічному ґрунті. Особливо тероризм „прихильників білої переваги“ — це тенденція, яка дійсно почала даватися взнаки у всьому світі в 2015 році, і ця адміністрація мобілізувала ресурси більш ніж будь-яка попередня адміністрація, для протидії цій загрозі”.

Він нагадав, що не так давно влада США визнали терористичною створену в Росії організацію “Російський імперський рух” (РІР), яка за словами Сейлса “навчав людей здійснювати терористичні акти, зокрема, в Скандинавії”.

“Це був перший раз, коли ми використовували наші органи по санкціям проти тероризму для щодо групи прихильників переваги. Ми використовуємо інші інструменти, такі як обмін повідомленнями, обмін інформацією та інші зі стандартного набору інструментів для боротьби з тероризмом. Коли мова йде про Україну, зокрема, і спровокований Росією конфлікт на сході країни, ми дуже уважно відстежуємо повідомлення про бійців — прихильників білої переваги по обидві сторони конфлікту”, — підкреслив він.

Відповідаючи на питання журналіста про те, чи відслідковує Держдепартамент американських громадян, що беруть участь в конфлікті в рядах груп білих націоналістів, координатор Бюро по боротьбі з тероризмом зазначив що “будь-які зв’язки між прихильниками білої переваги або іншими терористичними групами за кордоном і американськими громадянами тут, вдома, викликають серйозну стурбованість”.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here