Президент США Дональд Трамп у понеділок офіційно визнав суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами.

«Ізраїль — це союзник і друг, якому Сполучені Штати довіряють і завжди підтримуватимуть», — сказав він, виступаючи на прес-конференції перед підписанням документа.

Церемонія підписання президентської декларації відбулася в Білому домі у Вашингтоні. На ній був присутній прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу, який перебуває з візитом у Сполучених Штатах.

Після того як документ було підписано, Д.Трамп передав Б.Нетаньягу ручку, якою він підписав декларацію з проханням передати її ізраїльському народу.

За кілька хвилин до цього Д.Трамп також заявив, що в Ізраїлю є право захищати свою територію, коментуючи ракетний обстріл по місту Кфар-Сава, що стався вранці в понеділок.

Він також зазначив, що «будь-яка можлива угода щодо близькосхідного врегулювання має забезпечити Ізраїлю право на самооборону».

У свою чергу Б.Нетаньягу подякував Д.Трампу за його зусилля, спрямовані на зміцнення альянсу двох країн.

«Дякую вам, пане Трампе, за вашу роботу і дружбу, і за все те, що ви зробили, щоб зміцнити союз між Ізраїлем і Сполученими Штатами», — сказав Б.Нетаньягу.

Минулого тижня Д.Трамп написав у Twitter, що «настав час визнати суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами».

Голанські висоти до 1967 року були частиною Сирії. Дві третини висот були зайняті Ізраїлем під час Шестиденної війни на початку червня 1967 року. У грудні 1981 року парламент Ізраїлю ухвалив закон про поширення ізраїльської юрисдикції на Голанські висоти. РБ ООН не визнала цього рішення.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here