Мінфін США ввів санкції по «закону Магнітського» проти Артема Чайки, сина генпрокурора Росії Юрія Чайки.

На думку Мінфіну США, Артем Чайка використовував положення і можливості батька, щоб нечесним шляхом отримувати державне майно і держконтракти, а також чинити тиск на конкурентів.

Всього під санкції 21 грудня потрапили 15 осіб, в тому числі дочка покійного президента Узбекистану Гульнара Карімова, а також більше 30 компаній.

У списку є, в числі інших, колишній президент Гамбії Яйя Джамме, ізраїльський мільярдер Дан Гертлер, сербський бізнесмен, торговець зброєю Слободан Тешіч і колишній командир київського «Беркута» Сергій Кусюк.

У прес-релізі Мінфіну США сказано, що санкції введені в рамках «нового режиму проти порушників прав людини і корупціонерів по всьому світу», який ввела адміністрація Дональда Трампа.

Артем Чайка — бізнесмен, син генпрокурора РФ Юрія Чайки. Він і його брат Ігор стали широко відомі після фільму ФБК «Чайка», в якому стверджувалося, зокрема, що він може мати відношення до рейдерського захоплення бізнесу. Юрій Чайка назвав розслідування ФБК рекомендованим. На його думку, замовник фільму — глава Hermitage Capital Вільям Браудер, який в Росії заочно засуджений.

«Закон Магнітського» був прийнятий в США після смерті в московському СІЗО юриста Сергія Магнітського, який працював з фондом Hermitage Capital. За цим законом США вводять санкції проти людей, яких вважають причетними до порушення прав людини. Їм забороняється в’їзд в країну, а їх активи на території США заморожуються.
Спочатку закон стосувався тільки порушення прав людини в Росії, але з кінця 2016 року його дія поширюється на весь світ. Аналогічний закон прийнято в Канаді.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here