Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган закликав до скликання екстреного засідання лідерів країн Організації ісламського співробітництва (ОІВ) для координації дій мусульманських держав щодо можливого оголошення Єрусалиму столицею Ізраїлю. Про це повідомляє Anadolu з посиланням на прес-секретаря президента Туреччини Ібрагіма Калина.

Ердоган є чинним головою ОІВ.

«У середу, 13 грудня, в Стамбулі відбудеться позачерговий саміт лідерів ОІВ», — сказав Калин.

За його словами, крім історичних, релігійних і правових аспектів, особливу увагу необхідно приділити зусиль щодо запобігання зміни статусу Єрусалиму і спроб позиціонувати це місто як власність Ізраїлю.

Раніше ЗМІ США повідомляли з посиланням на чиновників в Білому домі, що на тижні Дональд Трамп нібито визнає Єрусалим столицею Ізраїлю. Він обіцяв визнати Єрусалим столицею Ізраїлю в ході передвиборної кампанії перед виборами 2016 року, посилаючись на те, що Конгрес США прийняв закон про перенесення посольства в це місто ще в 1995 році.

Міжнародне співтовариство в цілому не визнає місто ізраїльської столицею, так як його статус повинні визначити на мирних переговорах між Ізраїлем і Палестиною. Останні також хочуть оголосити Єрусалим своєю столицею.

Учора, 5 грудня, Ердоган заявив, що може розірвати дипломатичні зв’язки з Ізраїлем, якщо Трамп все-таки визнає Єрусалим ізраїльської столицею.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here