Держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що від Північної Кореї виходять «потенційно» позитивні сигнали, передає «Інтерфакс». Він зазначив, що, незважаючи на це, США повинні «дуже тверезо оцінювати» ситуацію і бути реалістами.

За його словами, «до переговорів ще далеко». Спочатку повинні бути «розмови» і лише потім «переговори», сказав він.

Глава американської дипломатії повідомив, що після візиту до Пхеньяну південнокорейських представників Сеул регулярно інформує Вашингтон про стан справ. Зі свого боку, США також діляться інформацією з південнокорейськими партнерами.

Нещодавно повідомлялося, що представник Південної Кореї відправиться в США з якимось «засекреченим посланням від керівництва КНДР» після візиту в Північну Корею. Крім того, напередодні президент США Дональд Трамп позитивно оцінив зусилля КНДР по налагодженню діалогу з Південною Кореєю.

Нагадаємо, ситуація на Корейському півострові знову загострилася в кінці листопада минулого року, коли Пхеньян здійснив перший за два з половиною місяці ракетний запуск. Тоді КНДР випробувала міжконтинентальну балістичну ракету нового типу «Хвасон-15». За підсумками пуску північнокорейська сторона оголосила, що ракета може нести ядерну боєголовку, а в зоні її досяжності знаходиться вся територія США.

На початку грудня адміністрація Білого дому заявила про неможливість проведення будь-яких переговорів з КНДР до тих пір, поки Пхеньян «в корені не змінить свою поведінку».

Тоді ж, однак, Рекс Тіллерсон, виступаючи в Атлантичній раді у Вашингтоні, підкреслив, що США готові до переговорів з КНДР з ядерної проблеми без попередніх умов і не прагнуть до війни. Глава Держдепу також зазначив, що США розраховують на підтримку Росії в реалізації санкцій: він обговорює з главою МЗС Сергієм Лавровим скорочення числа працюючих в РФ північнокорейців.

«Коли можуть початися переговори? Ми, зі своєї дипломатичної боку, говоримо, що ми готові говорити в будь-який час, коли КНДР захоче говорити. І ми готові провести першу зустріч без попередніх умов. Давайте просто зустрінемося і поговоримо про погоду, якщо хочете. Можемо чи ми сісти і подивитися один на одного? А потім ми можемо скласти карту, «дорожню карту» того, в напрямку чого ми б хотіли працювати «, — розповів він.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here