Президент США Дональд Трамп в понеділок заявив, що дипломатія ще може зіграти позитивну роль у розвитку ситуації навколо Ірану, а Тегеран все-таки хоче укласти угоду з Вашингтоном.

«Ні, дипломатія ніколи не буває вичерпаною. Ви ніколи не знаєте, що трапиться … я знаю, іранці хочуть укласти угоду … в якийсь момент це спрацює», — наводить слова Трампа прес-пул Білого дому.

На тлі недавніх нападів на нафтові об’єкти Саудівської Аравії президенту задали питання, чи обіцяв він Ер-Ріяду захист.

«Ні, я такого саудитам не обіцяв … нам потрібно сісти за стіл переговорів з саудитами і щось розробити», — зазначив Трамп.

У ніч на 14 вересня підприємства Saudi Aramco, національної нафтової компанії Саудівської Аравії, піддалися атаці безпілотників. Зокрема, був атакований найбільший у світі нафтопереробний комплекс, розташований на сході країни. Це призвело до скорочення видобутку нафти в Саудівській Аравії вдвічі — на 5,7 млн барелів на добу.

Відповідальність за напад взяли на себе єменські повстанці-хусити, проте США засумнівалися в їх причетності і звинуватили в тому, що трапилося, іранську владу. Тегеран відкидає ці звинувачення.

Водночас телеканал CNN повідомляв з посиланням на неназваного співробітника адміністрації США, що кут атаки, кількість точок удару, а також інша інформація, якою володіють США, дозволяє їм припустити, що атаки на нафтові об’єкти Саудівської Аравії були здійснені Іраном або Іраком.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here