Президент США Дональд Трамп підписав виконавчий указ про припинення до кінця 2020 року видачі деяких видів тимчасових робочих віз.

«Президент Дональд Трамп продовжує і розширює призупинення дії деяких віз до кінця року, щоб американські робочі зайняли перше місце в міру того, як ми оговтуємося від економічних наслідків коронавірусу», — йдеться в повідомленні Білого дому.

Даний указ поширюється на візи H-1B, H-2B, H-4, L-1 і деякі візи J-1.

Візи H-1B використовуються для кваліфікованих робітників і поширені в технологічній галузі. Візи H-2B застосовуються до сезонних робітників. Візи H-4 видають дружинам власників віз H-1B.

Візи J-1 видають дослідникам, ученим, у той час як візи L-1 використовуються для керівників, що переїжджають в США з посад за кордоном з одним і тим самим роботодавцем.

За даними американської імміграційної Ради, щорічно в США приїжджає понад 300 тис. одержувачів візи J-1.

«Тимчасових працівників часто супроводжують їх дружини і діти, багато з яких також конкурують з американськими робітниками. В звичайних умовах правильно організовані програми тимчасового працевлаштування можуть принести користь економіці. Але в надзвичайних обставинах економічного спаду, викликаного спалахом COVID-19, деякі неімміграційні візові програми, які дозволяють таку зайнятість, представляють надзвичайну загрозу для зайнятості американських робітників», — йдеться в указі.

Обмеження діятимуть до кінця календарного року і можуть бути продовжені.

Даний указ не поширюється на тих, хто вже перебуває в США.

Раніше Трамп підписав виконавчий указ, який тимчасово призупинив видачу «грін-карт» у зв’язку з необхідністю захисту американських робочих місць в умовах поширеного безробіття під час пандемії COVID-19.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here