Президент США Дональд Трамп підтвердив у четвер звільнення американського морського піхотинця Майкла Вайта з в’язниці в Ірані, де він був засуджений до 10 років ув’язнення.

«Я щасливий повідомити, що ветеран ВМС Майкл Вайт, затриманий Іраном на 683 дні, щойно покинув на швейцарському літаку повітряний простір Ірану. Ми очікуємо, що він буде вдома разом зі своєю сім’єю в Америці дуже скоро», — написав він у Твіттері.

Також він подякував за допомогу швейцарських дипломатів, які працюють в Ірані.

Вайт прослужив у ВМФ США 13 років. Його затримали в липні 2018 року в місті Мешхед на північному сході Ірану, куди він відправився на зустріч із жінкою, з якою познайомився в інтернеті. Через рік його засудили до 10 років в’язниці за обвинуваченням у образах на адресу Верховного лідера Ірану аятолу Алі Хаменеї і публікації антиіранських висловлювань в інтернеті під псевдонімом.

У березні, коли в світі стався спалах коронавірусу, Вайта відправили на територію диппредставництва Швейцарії, яка представляє інтереси США, оскільки між Тегераном і Вашингтоном немає дипломатичних відносин.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here