Президент США Дональд Трамп у середу провів телефонні переговори з лідером опозиції Венесуели Хуаном Гуаїдо, повідомляють західні журналісти з посиланням на Білий дім.

«Президент Трамп сьогодні поговорив із тимчасовим президентом Венесуели Хуаном Гуаїдо, щоб привітати його з історичним вступом на посаду президента, а також щоб зміцнити підтримку тієї боротьби, яку веде Венесуела за повернення демократії», — йдеться в заяві.

У ній наголошується, що сторони домовилися підтримувати контакти.

«Вони домовилися підтримувати регулярні контакти, щоб підтримати Венесуелу на шляху до стабільності, а також відновити двосторонні відносини Венесуели та Сполучених Штатів», — ідеться в ній.

Сам Х.Гуаїдо у своєму Twitter подякував Д.Трампу за телефонний дзвінок.

«Я дякую за дзвінок президентові США Дональду Трампу, який висловив повну підтримку нашим зусиллям у сфері демократії та запевнив у готовності до надання гуманітарної допомоги і підтвердив визнання його адміністрацією нашого президентства», — написав він.

23 січня Х.Гуаїдо проголосив себе тимчасовим президентом країни.

Практично відразу після цього США, Канада, більшість країн Латинської Америки, а також низка інших держав офіційно визнали Х.Гуаїдо тимчасовим президентом Венесуели. Президент США Дональд Трамп заявив, що народ Венесуели «хоробро висловився» проти «режиму» Н.Мадуро, зажадавши «свободи» та «верховенства права».

У відповідь Н.Мадуро оголосив про рішення розірвати дипломатичні й політичні відносини зі США.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here