Президент США Дональд Трамп обіцяв помилування засновнику порталу Wikileaks Джуліану Ассанжу в тому випадку, якщо він заявить про непричетність Росії до злому серверів Демократичної партії США, повідомляє в середу видання The Guardian.

В ході передвиборчої кампанії в США 2016 року хакери зламали комп’ютерну систему Національного комітету Демократичної партії. Згодом улітку 2016 року WikiLeaks опублікував тисячі електронних адрес і листів комітету Демократичної партії.

За даними The Guardian, адвокат Ассанжа Едвард Фіцджеральд заявив, що відповідну пропозицію Трампа було доставлено Ассанжу тодішнім конгресменом-республіканцем Даною Рорабахером у серпні 2017 року, коли Ассанж ще перебував у посольстві Еквадору в Лондоні.

«Містер Рорабахер збирався зустрітися з містером Ассанжем і сказати, згідно з інструкцією президента, що йому (Ассанжу — ІФ) пропонують помилування або який-небудь інший вихід, якщо містер Ассанж (…) скаже, що Росія не має жодного відношення до витоку з національного комітету Демократичної партії», — цитує The Guardian слова адвоката, звернені до магістратського суду лондонського округу Вестмінстер, який займається справою про можливу екстрадицію Ассанжа в США.

Як зазначає газета, зі свого боку суддя сказала, що ця інформація може бути прийнята судом до уваги в ході слухань у справі Ассанжа, які повинні стартувати наступного понеділка.

У Демократичній партії переконані, що злом серверів її Національного комітету значно вплинув на хід боротьби за пост президента в 2016 році. Американські спецслужби обвинувачують у причетності до злому Росію.

У 2012 році Ассанж отримав притулок в посольстві Еквадору в Лондоні і, таким чином, перебував там протягом семи років. У квітні 2019 року влада Еквадору дозволила британській поліції зайти в посольство і заарештувати засновника Wikileaks. На початку травня 2019 року суд у Великій Британії відправив Джуліана Ассанжа на 50 тижнів до в’язниці за порушення умов звільнення під заставу.

У червні Верховний суд Великої Британії ухвалив, що слухання з питання екстрадиції Ассанжа в США, де його звинувачують у змові з екс-інформатором Wikileaks Челсі Меннінг з метою злому мереж урядових комп’ютерів, почнуться в лютому 2020 року.

The Guardian нагадує, що Ассанжу в США загрожує покарання за 18 пунктами звинувачення. У разі визнання Ассанжа винним, його можуть засудити до 175 років тюремного ув’язнення.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here