Президент США Дональд Трамп у понеділок назвав «жахливою» ситуацію в Білорусі у зв’язку з нещодавніми президентськими виборами і подальшими репресіями щодо протестувальників.

Він заявив, що американська адміністрація ретельно спостерігатиме за станом справ у цій країні.

«Ми дуже уважно стежитимемо за тим, що відбувається», — наводять слова президента західні ЗМІ.

Раніше держсекретар США Майк Помпео заявив, що Вашингтон не вважає вибори в Білорусі ні вільними, ні чесними. Крім того, Помпео закликав Мінськ активніше працювати з громадянським суспільством для пошуку виходу з кризової ситуації.

У Білорусі вже понад тиждень тривають масові акції протесту проти підсумків виборів президента, на яких переможцем оголошено нинішнього главу держави Олександра Лукашенка, котрий обіймає цю посаду з 1994 року. Вибори відбулися 9 серпня. Відповідно до затверджених ЦВК підсумків, за Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його основного опонента Світлану Тихановську — 10,12%.

Загалом під час акцій протесту було затримано майже 7 тис. осіб. Одна людина загинула на акції протесту, одна — після затримання. Дотепер частину затриманих звільнено.

З 13 серпня протести розпочалися на багатьох білоруських промислових підприємствах.

У понеділок, 17 серпня, Лукашенко допустив можливість проведення нових виборів глави держави після ухвалення нової Конституції.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here