«Зараз найкращий час для американської мрії», — сказав у своєму першому зверненні до конгресу з щорічним посланням президент США Дональд Трамп.

Трамп зазначив економічні успіхи, знову змалював контури нової «сильної, гордої і безпечної Америки» і закликав критикують його демократів працювати разом.

Трамп в своєму посланні не став коментувати федеральне розслідування можливого втручання Росії в американські вибори 2016 року. Сам Трамп неодноразово називав розслідування проти його передвиборного штабу «полюванням на відьом».

Послання вже стало однією з найбільш обговорюваною темою в «Твіттері»: за даними соцмережі, було опубліковано 4,5 млн твітів на тему послання, що побило торішній рекорд в 3 млн твітів, які стали реакцією на інавгураційну звернення президента до нації.

«Сьогодні я простягаю руку із закликом демократам і республіканцям працювати разом, щоб захищати наших громадян будь-якого походження, кольору шкіри і віросповідання», — сказав Трамп.

Про успіхи
Всю першу половину послання Трамп описував власні успіхи на економічній ниві, відзначаючи зростання американської економіки за минулий рік.

«З тих пір як пройшли вибори, ми створили 2,4 млн нових робочих місць, включаючи 200 тис. Тільки у виробничому секторі. Після довгих років падіння зарплат, ми нарешті бачимо, що вони ростуть. Кількість звернень за допомогою з безробіття — найнижче за 46 років. Безробіття серед афроамериканців знаходиться на найнижчому рівні в історії. Впевненість малого бізнесу як ніколи висока. Біржові індекси б’ють рекорди один за іншим, загальна капіталізація фондового ринку виросла на 8 трильйонів доларів, «- заявив президент.

В ході виборчої кампанії Трамп обіцяв створити 25 млн робочих місць протягом 10 років — створення робочих місць для американців, особливо зайнятих на виробництві, одне з ключових передвиборних обіцянок Трампа.

Як показує статистика, коефіцієнт безробіття в США за останні місяці опустився до найнижчого значення за 17 років, досягнувши 4,1% в жовтні, і тримається на цьому рівні. Це практично поміщає ринок праці в положення «повна зайнятість», чому передував 81 місяць безперервного зростання.

Індекс Dow Jones — основний показник ділової активності в США — при Трампа виріс на 28,5%. За терміни Барака Обами він виріс на 18,9%.

Білий дім назвав в якості цільового показника річне зростання економіки в 3%, який США перевершили в третьому і четвертому кварталах 2017 року, ознаменувавши тим самим 42 послідовних місяці економічного підйому.

Про імміграцію
Трамп повторив намір будувати стіну на кордоні з Мексикою і обмежити імміграцію в США.

Трамп представив план з чотирьох пунктів, який, як він запевнив, допоможе виробити такий підхід до питання міграції, який влаштує обидві партії демократів і республіканців.

«За останні місяці люди з моєї адміністрації провели багато зустрічей і демократами і республіканцями з метою розробити підхід до імміграційної реформи, який влаштував би обидві партії. Ми представили конгресу план, складений на основі цих переговорів. Цей план є чесним компромісом, і його повинні підтримати обидві партії, «- заявив Трамп.

Перший пункт плану, описаного Трампом, стосується американців, які приїхали в США нелегально ще дітьми, так званих «мрійників». Білий дім пропонує дати громадянство тим з них, у кого є освіта і робота, а також, як сказав Трамп, «міцні моральні підвалини».

Другий пункт — заходи щодо забезпечення безпеки на кордоні, включаючи будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою і найм прикордонників для її охорони.
Третій пункт — припинення щорічної лотереї, в якій розігрується громадянство США. «Настав час рухатися до міграційної системи, заснованої на особистих достоїнствах,» — сказав президент.
Четвертий пункт плану Трампа з міграції — скасування законів, що дозволяють отримали громадянство США привозити в країну родичів. Білий дім пропонує законодавчо обмежити список родичів з інших країн, за яких може поручитися громадянин США, дружинами і дітьми.
Обмеження припливу мігрантів — ще одне ключове передвиборчу обіцянку Трампа.

Дискусії про імміграцію в конгресі США не вщухають. В кінці січня, через те що демократи і республіканці в конгресі не змогли домовитися з питання про мігрантів, їм не вдалося прийняти законопроект про фінансування роботи уряду, що призвело до припинення роботи держустанов.

Партії в конгресі вже багато місяців ведуть переговори з питання міграції, але до компромісу прийти не можуть. Ситуація загострилася після того, як Трамп, за повідомленнями ЗМІ, назвав кілька країн, звідки в США приїжджають мігранти, «смердючими дірками».

Про геополітичних противників
Говорячи про супротивників США на світовій арені, Трамп згадав КНДР, Росію і Китай.

«У світі ми протистоїмо режимам-ізгоїв, терористичним організаціям і противникам, таким як Китай і Росія, які протистоять нашим інтересам, нашої економі

«У світі ми протистоїмо режимам-ізгоїв, терористичним організаціям і противникам, таким як Китай і Росія, які протистоять нашим інтересам, нашій економіці, нашим цінностям. В ході цієї конфронтації ми розуміємо, що слабкість — найвірніший шлях до конфлікту, а неперевершена сила — кращий спосіб захисту, «- сказав президент.

Росія більше не згадувалася в президентській промові, але про Північну Корею Трамп говорив значно більше.

«Досить лише подивитися на безправний режим Північної Кореї, щоб зрозуміти природу ядерної загрози, яку він представляє для США і наших союзників,» — заявив Трамп.

«Божевільне прагнення КНДР до створення ядерних ракет може дуже скоро поставити під загрозу нашу батьківщину. Ми надаємо максимальний тиск з тим, щоб цього не сталося. Досвід минулого вчить нас, що смиренність і поступки тільки провокують агресію. Я не буду повторювати помилки минулих адміністрацій, які поставили нас в це небезпечне становище, «- заявив Трамп.

Трамп протягом свого терміну публічно критикував північнокорейський режим і гостро реагував на кожен тестовий запуск балістичних ракет КНДР.

Крім того, його адміністрація зуміла заручитися потужною міжнародною підтримкою своєї стратегії посилення тиску на Пхеньян. Виступаючи в ООН у вересні, Трамп, кажучи про лідера КНДР Кім Чен Ина, назвав його «людиною-ракетою» і заявив, що він «почав самовбивчу місію». З тих пір публічне протистояння Кім Чен Ина і Трампа тільки загострювалося.

В’язниця в Гуантанамо
Трамп оголосив, що не буде закривати в’язницю на військовій базі Гуантанамо, тим самим скасувавши рішення попередньої адміністрації Барака Обами закрити цей табір для ув’язнених.

«Терористи — не просто злочинці. Вони є беззаконними ворожими бойовиками. І коли їх захоплюють за кордоном, то з ними треба звертатися, як личить поводитися з терористами», — заявив Трамп в своєму зверненні до конгресу.

Табір для в’язнів почав використовуватися після нападу на США 11 вересня 2001 роки для утримання під вартою тих, кого Вашингтон називав «ворожими бойовиками»; Зараз там залишається 41 ув’язнений.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here