Президент США Дональд Трамп запропонував Франції підтримку при відновленні постраждалого від пожежі собору Паризької Богоматері, повідомили у вівторок у Білому домі.

«Ми підтримуємо Францію сьогодні і пропонуємо свою допомогу у відновленні цього незамінного символу західної цивілізації. Vive la France!», — йдеться в повідомленні адміністрації США, опублікованому за підсумками телефонної розмови Д. Трампа з президентом Франції Еммануелем Макроном.

За словами Д. Трампа, США підтримують французьких громадян, місто Париж і мільйони відвідувачів собору, які «шукали розради в цій культовій споруді».

«Нотр-Дам буде і надалі служити символом Франції, зокрема, її свободи віросповідання і демократії», — наголошується в повідомленні Білого дому.

Сильна пожежа сталася в соборі Паризької Богоматері у понеділок, 15 квітня. За однією з версій, пожежа почалася на будівельних лісах, зведених над дахом собору для реставрації. Собору завдано значної шкоди: обрушився шпиль будівлі, а також дах.

Собор Паризької Богоматері знаходиться в центрі Парижа і є символом французької столиці, а також одним з найвідоміших пам’ятників в Європі. Він зводився з ініціативи паризького єпископа Моріса де Сюллі в період з 1163 до 1345 року.

Щороку собор відвідують 14 млн чоловік. Окрім того, собор Паризької Богоматері зустрічається в нізці художніх творів — насамперед, в однойменному романі Віктора Гюго.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here