Президент США Дональд Трамп у четвер заявив, що впевнено перемагає свого суперника, демократа Джо Байдена на виборах, якщо вважати «законні бюлетені».

«Якщо ви підрахуєте законні бюлетені, то я легко виграю вибори. Якщо ви підрахуєте незаконні і бюлетені, що надійшли із запізненням, то вони  можуть вкрасти у нас вибори», — йдеться в заяві Трампа.

Наразі триває підрахунок голосів у низці принципово важливих для результату президентських виборів американських штатів. У багатьох із них Трамп спочатку лідирував, а потім, ближче до завершення підрахунків, став стрімко втрачати позиції. Американські ЗМІ зазначають, що це — результат підрахунку бюлетенів, які прийшли поштою вже після закриття виборчих дільниць. Трамп вважає, що ці бюлетені взагалі не слід враховувати, оскільки вони надійшли після завершення голосування.

Ще за кілька місяців до виборів Трамп попереджав, що модне цього року через коронавірус COVID-19 голосування поштою небезпечно, оскільки захистити бюлетені від різних махінацій майже неможливо. Республіканці також наголошують, що спірні ситуації з підрахунком голосів виникають у штатах, де губернатори — демократи.

Якщо на фінальному етапі завершення підрахунків голосів у «хитких» штатах не відбудеться сюрпризів, кандидат в президенти від Демократичної партії Джо Байден набере достатньо голосів для перемоги. Трамп і його передвиборний штаб дали зрозуміти, що не приймуть цей результат і будуть оскаржувати його через суди. Як зазначають спостерігачі, за такого розвитку подій крапку в суперечці про те, хто переміг на виборах, може бути поставлено лише через кілька тижнів.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here