Лікарі відзначають задовільний стан військовослужбовців, але просять не зачіпати в розмовах хворобливі для них теми.

В Головний військовий клінічний госпіталь сьогодні вночі було госпіталізовано 24 звільнених із заручників військовослужбовців, які виявили бажання пройти обстеження і лікування. Про це на брифінгу повідомив провідний терапевт шпиталю Сергій Прокопчук.

За його словами, 18 з 24 пацієнтів були госпіталізовані в терапевтичний стаціонар, 6 пацієнтів — в хірургічний стаціонар.

«На наше щастя, загальний стан всіх пацієнтів, які надійшли на обстеження і госпіталізацію у військово-медичний центр, задовільний. Зараз проводиться повноцінне планове обстеження», — повідомив він. Прокопчук зазначив, що лікарі постараються максимально швидко провести обстеження, це займе день-два.

За словами провідного хірурга, на даний момент жоден з пацієнтів, які надійшли в його відділення, не вимагає оперативного втручання.

Начальник управління психологічного забезпечення ЗСУ Сергій Грілюк зазначив, що кожному військовослужбовцю і членам їх сімей забезпечено психологічний супровід.

«Що стосується стану… На сьогоднішній день практично у всіх у них стан ейфорії. Це може тривати 3-5, до 10 днів. Потім буде в будь-якому випадку спад і розуміння того, що з ними відбувалося і які могли бути наслідки», — сказав він.

Грілюк зазначив, що психологічний стан колишніх заручників стабільний, закликав проявити такт і не зачіпати болючі для них теми — про те, що з ними відбувалося.

Також він попросив називати їх колишніми заручниками, а не полоненими, тому що вони не знаходилися в полоні.

Відповідаючи на питання про долю звільнених із заручників цивільних осіб, Грілюк зазначив, що «з ними працює безпосередньо апарат президента України, і з ними проводяться точно такі ж дії».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here