У неділю в Києві відбулася присяга і марш активістів «Національних дружин» (представники «Національного корпусу»). За словами лідера «Нацкорпуса» Андрія Білецького, активісти щодня «виходять на патрулювання вулиць міст України та борються з наркоторгівлею і алкогольним геноцидом українського народу».

Прес-секретар партії Роман Чернишов розповів, що «дружинники» діють в Україні вже рік, однак присягу прийняли вперше. «Фактично, це частина азовського руху. Це добровільне об’єднання з підтримання порядку на вулицях, патрулювання вулиць, протидії алко- і наркопритонам і взагалі для допомоги там, де державні органи або не можуть, або не хочуть допомагати українському суспільству », — додав він.

Соціальні мережі практично хором висловили побоювання після недільного маршу. Побоювання і претензії до організації можна розділити на дві групи. Перша — «вони будуть бити неугодних». Нацдружіни порівнюють і з штурмовими загонами НСДАП, і з Гітлерюгендом, пам’ятаючи про їх прихильності до здорового способу життя. Закономірно, що виникли питання про статут НД і про те, як вони будуть відрізняти неугодних на вулицях. Що стосується статуту -він буде представлений на прес-конференції завтра, 31 січня. У Нацкорпусе кажуть, що у громадян є право проводити цивільний арешт, якщо вони стають безпосередніми свідками правопорушення на вулиці. Ось і нацдружіннікі нібито будуть діяти виключно в рамках цього права. Крім того, обіцяють боротися з незаконними гральними автоматами.

Друга група претензій громадськості — «з’явилася кишенькова армія». Коли про це говорять, зазвичай мають на увазі міністра внутрішніх справ Арсена Авакова: і Білецького, і Нацкорпус пов’язують саме з ним. На це сам Аваков прогнозовано відповів, що Нацдружіни — не його помічники. В Україні є лише одна монополія на насильство — державна, представлена ​​Нацполіціей, Нацгвардією і ВСУ, каже міністр. «Я як міністр не дозволю, щоб були паралельні структури, які намагаються на вулицях вести себе як альтернативні парамілітарні освіти», — підкреслив Аваков.

До цього в МВС заявили, що члени НД мають право охороняти громадський порядок тільки спільно з співробітниками поліції або Нацгвардії. При цьому дружинники не можуть самостійно перевіряти документи, проводити огляд особистих речей або зупиняти автомобілі.

Ні в Нацкорпусе, ні в НД про зв’язок з Аваковим і про співпрацю з ним не згадували. Але це не заважає користувачам Facebook називати Нацдружіни кишенькової армією саме Авакова — тим більше, поки є сумніви в джерелах фінансування.

Сам же міністр МВС Аваков так прокоментував галас навколо «Національних дружин»:

«Як Міністр я не дозволю, щоби були паралельні структури, які намагаються на вулицях поводити себе як альтернативні мілітаристські формування», — наголосив Міністр МВС.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here