25 грудня близько 15:00 пасажирський автобус в’їхав у підземний перехід біля станції метро «Слов’янський бульвар» і протаранив людей. Автобус підмосковного «Мострансавто», який прямував за маршрутом SK (818Е) між метро «Слов’янський бульвар» і інноваційним центром «Сколково», близько трьох годин дня під’їхав до зупинки в районі будинку № 3 по Слов’янському бульвару. Судячи з відеозапису, автобус постояв кілька секунд, а потім на невеликій швидкості попрямував у бік підземного переходу.

Двоє очевидців розповіли «Медузи», що автобус раптово повело в сторону, коли він починав від’їжджати від зупинки; обидва припускають, що водій міг не впоратися з керуванням. На сходах, що ведуть в підземний перехід, автобус протаранив людей.

За інформацією МВС, п’ять людей загинули; Слідчий комітет і мерія Москви стверджують, що загиблих четверо. Точне число потерпілих поки також невідомо — їх від шести до 15; офіційно МВС повідомляється, що госпіталізовані троє. Очевидець розповів «Медузи», що крім пішоходів постраждали ще кілька пасажирів автобуса. За його оцінкою, вони отримали легкі травми, госпіталізація їм не знадобилася.

Зараз триває упізнання загиблих. За попередніми даними, серед них була 17-річна дівчина.

На місце приїхав мер Москви Сергій Собянін. Пішохідний перехід і територію навколо нього оточили. На місце аварії прилетіли три санітарних вертольоти Московського авіаційного центру з лікарями. Рятувальникам довелося витягати поранених і загиблих з-під автобуса, розповіли «Медузи» очевидці.

Також до станції метро «Слов’янський бульвар» приїхав мер Москви Сергій Собянін і його заступник з питань транспорту Максим Ліксутов. «Я дав команду, щоб перевірили весь автобусний парк. Ми проведемо ретельне розслідування », — сказав Собянін.

Водій автобуса затриманий поліцією. Слідство вже допитує водія автобуса, який в’їхав в перехід на Слов’янському бульварі. Сам він отримав серйозні травми. За даними телеграм-каналу Mash (пов’язаний з виданням «Лайф»), за кермом автобуса перебував 58-річний Віктор Тихонов, водій з 30-річним стажем. Під час ранкової перевірки на алкоголь він був тверезий. Син водія підкреслив, що Віктор Тихонов ніколи не пив на роботі, ніякого стресу або перевтоми у нього не було, повідомляє Mash.

Версія теракту не розглядається. Зараз є дві основні версії: водій не впорався з керуванням; у автобуса була технічна несправність. За даними джерела «Інтерфаксу», основною версією є несправність педалі акселератора. При цьому цей автобус експлуатувався менше року.

Сам водій, за твердженням телеграм-каналу Mash, дав свідчення про несправності автобуса: «Я хотів посунутися, щоб поступитися йому місце. Коли я знявся з ручника, автобус поїхав. Я робив все, щоб зупинити, але він не зупинився. В автобусі коробка автомат, тому нічого не зміг зробити більше ». За твердженням телеканалу «Рен», водій хотів перепарковаться і «переплутав педалі».

Версія того, що водій міг зробити це спеціально, щоб влаштувати теракт, не розглядається. Однак один з пасажирів автобуса заявив, що, на його думку, водій міг спеціально в’їхати в перехід.

СК порушив кримінальну справу за двома статтями (ч. 2 ст. 238 і ст. 264 КК РФ) — надання послуг, що не відповідають вимогам безпеки, порушення правил дорожнього руху і експлуатації транспортних засобів. У відомстві підкреслили, що, зі слів водія, «автобус раптово почав самостійний рух», а гальма не спрацювали.

У момент публікації цього матеріалу на місці події продовжують працювати 90 осіб з екстрених служб. Рятувальники тросом витягнули автобус з підземного переходу.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here