Підписанти заявили, що спроба відновити без умов делегацію РФ в правах повністю руйнує авторитет ПАРЄ

Делегати ПАРЄ від 20 країн підписали декларацію із закликом проти спроб повернути делегацію Росії в Асамблею без виконання Москвою резолюцій ПАРЄ. Про це в Facebook повідомив голова української делегації в ПАРЄ, народний депутат Володимир Ар’єв.

За його словами, делегати ПАРЄ від 20 країн – членів Ради Європи підписали жорстку декларацію «Захистити цінності Ради Європи і авторитет», в якій виступили проти спроб повернути в Асамблею російську делегацію без виконання нею резолюцій ПАРЄ.

«У тексті висловлюється жаль через те, що певні сили в Раді Європи намагаються підірвати авторитет Асамблеї, в тому числі і РЄ в цілому. Підписанти заявили, що спроба відновити без умов делегацію РФ в правах повністю руйнує авторитет ПАРЄ і викличе ефект доміно в організації, і закликали зупинити цей сценарій», – написав він.

Серед підписантів – представники України, Данії, Естонії, Грузії, Німеччини, Ірландії, Латвії, Литви, Люксембургу, Мальти, Молдови, Нідерландів, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, Іспанії, Швеції, Великобританії, Словаччини.

Раніше голова Ради Федерації Валентина Матвієнко прояснила позицію Москви, заявивши, що Росія не планує виходити зі складу Ради Європи. При цьому російські парламентарії не будуть подавати заявку на повернення до складу ПАРЄ, поки для цього «не будуть створені умови», зазначила вона.

Матвієнко не змогла назвати терміни вирішення конфлікту між Росією і ПАРЄ, але сказала, що цей процес проходить «в правильному ключі і напрямку».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here