У сенаті США — верхній палаті Конгресу — в понеділок почалися заключні слухання в ході судового розгляду в рамках процедури імпічменту президенту США Дональду Трампу.

«Я хочу заявити від імені палати представників, що ваш борг вимагає засудити президента Трампа», — заявив на початку слухань член палати представників демократ Джейсон Кроу.

В ході слухань «менеджери імпічменту» і команда захисту Трампа представлять заключні аргументи у справі про імпічмент.

«Менеджери імпічменту» першими представляють аргументи на користь відсторонення Трампа.

Захист Трампа виступить після проголошень фінальних аргументів демократів.

Як повідомляють американські ЗМІ, у розпорядженні кожної із сторін по дві години на те, щоб підвести підсумки судового розгляду.

Потім, як очікується, виступлять сенатори. Тривалість заяви кожного сенатора не повинна перевищувати 10 хвилин.

Сенатори проведуть фінальне голосування за статтями імпічменту Трампу в середу. Воно відбудеться о 16:00 за місцевим часом.

Таким чином, справу про імпічмент буде завершено.

Розгляди в сенаті щодо Трампа зосереджені на двох пунктах обвинувачення, раніше затверджених на голосуванні в палаті представників — зловживанні владою і перешкоджанні розслідуванню, яке проводив Конгрес.

Демократи ініціювали процедуру імпічменту щодо президента 24 вересня 2019 року, після того, як американський інформатор висловив стурбованість у зв’язку з телефонною розмовою Трампа з українським президентом Володимиром Зеленським, яка мала місце 25 липня. В ході розмови Трамп закликав Зеленського почати розслідування щодо екс-віце-президента США Джо Байдена і його сина Гантера, а також передбачуваного втручання в американські вибори 2016 року з території України.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here