Україна звернулася до США із запитом щодо продажу більшої кількості протитанкових ракетних комплексів Javelin, повідомив тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор в інтерв’ю українській службі «Радіо Свобода».

Американський дипломат розповів, що Україна «хотіла б придбати більше Javelin» з оборонною метою за програмою зовнішніх військових продажів Міністерства оборони США.

Як повідомлялося, в листопаді 2017 року Сенат США схвалив проект закону про «Бюджет США на 2018 рік на потреби національної оборони», що передбачає можливість надання Україні $350 млн військової допомоги, включно з постачанням летального оборонного озброєння. У березні 2018 року Держдепартамент США схвалив продаж Україні 37 одиниць ПТРК Javelin та 210 ракет до них на $47 млн. За даними української сторони, постачання американських ПТРК в Україну було забезпечено на умовах, що оборонне озброєння не використовуватимуть на лінії зіткнення на Донбасі.

У квітні п’ятий президент України Петро Порошенко підтвердив постачання у Збройні сили України протитанкових ракетних комплексів Javelin із США.

22 травня було здійснено перші запуски в Україні ракетних комплексів Javelin.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here