Ігор Коломойський, екс-власник «ПриватБанку», намагається монополізувати бізнес нафтопродуктів в  Україні. В український морський порт м. Одеси прибув танкер Wisdom Venture, який доставив з США 75 тис. тонн нафти. Наступний танкер з нафтою може прибути до Одеси вже в серпні, припускають експерти.

В прес-службі морського порту повідомили, що партія нафти сорту Bakken придбана ПАТ «Укртатнафта» для переробки на потужностях Кременчуцького НПЗ.

Як відомо, кінцевим бенефіціарним власником Кременчуцького НПЗ є ПАТ «НАК «Нафтогаз України», 42% акції якої належать компанії групи «Приват» Ігоря Коломойського та його партнерів, а 50% +1 акція належить ПАТ «Укрнафта». 

Як повідомив начальник адміністрації Одеського порту Ігор Ткачук, раніше через порт транзитом йшла у великих обсягах нафта з Росії та Казахстану, а також – венесуельська нафта для Мозирського НПЗ в Білорусі. 

Зазначимо, що цього року  білоруська компанія «Нафтобітумний завод»  стала власником українського трубопроводу «Прикарпатзахідтранс». Підприємство має потужності для транспортування якісного дизельного палива з підприємств Білорусі до країн Євросоюзу, а також для внутрішніх потреб України (майже 40% потреб ринку дизельного пального, оператор — Proton Energy Group).

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here