Нижня палата Конгресу США ухвалила проект оборонного бюджету на 2020 фінансовий рік. Загалом на оборону США наступного року проектом передбачено виділити $733 млрд. Втім, проект бюджету ще має бути узгоджений з Сенатом і Білим домом.

Проект бюджету в палаті представників схвалили більшістю голосів. «За» проголосували 220 законодавців (виключно демократи), «проти» — 197 осіб (вісім демократів, 188 республіканців і один безпартійний), такі дані опубліковані на сайті Палати представників.

В п’ятницю 12 липня конгресмени погодилися доповнити проект бюджету поправкою, яка передбачає введення санкцій проти суверенного боргу Росії. Нові обмеження демократи Бредлі Шерман і Максін Уотерс запропонували накласти через ймовірне втручання Росії у вибори президента США в 2016 році. Поправка передбачає і механізм скасування санкцій: для цього в США повинен пройти один виборчий цикл без втручання Росії, що має підтвердити Конгрес.

Інші виправлення, запропоновані до проекту бюджету, серед іншого забороняють виділення коштів на військові операції проти Ірану без дозволу Конгресу, блокують продаж озброєння Саудівській Аравії й вводять заборону на розміщення ядерних боєзарядів малої потужності на ракетах, розташованих на підводних човнах.

Після Палати представників проект оборонного бюджету повинна затвердити ще верхня палата Конгресу США — Сенат, а також свій підпис повинен поставити президент країни Дональд Трамп.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here