Президент США Дональд Трамп заявив, що нові санкції щодо Ірану нададуть серйозний негативний вплив на іранську економіку.

«Я видав указ, що передбачає введення санкцій проти будь-якого фізичної або юридичної особи, зайнятої в будівельному, виробничому, текстильному або гірничодобувному секторах іранської економіки, або будь-якої особи, яка надає допомогу тим, хто бере участь у діяльності, яка підпадає під ці санкції. Цей указ надасть серйозний вплив на економіку Ірану, даючи змогу вводити потужні вторинні санкції щодо іноземних фінансових інститутів», — наводить слова Трампа прес-пул Білого дому.

За словами Трампа, дії «іранського режиму» становлять небезпеку для громадян США, а також для союзників і партнерів Вашингтона.

«Ці каральні економічні заходи діятимуть доти, доки іранський режим не змінить своєї поведінки. Сполучені Штати готові укласти мир з усіма, хто прагне до нього», — підсумував лідер США.

Раніше глава Мінфіну США Стівен Мнучін заявив, що США розширюють санкції проти Ірану, вводячи обмежувальні заходи проти таких секторів іранської економіки, як будівництво, обробна промисловість, текстильна галузь і гірничодобувна, а також проти найбільших іранських виробників заліза і сталі.

У прес-релізі Мінфіну уточнювалося, що ці заходи вжито у відповідь на атаку Іраном баз в Іраку за допомогою балістичних ракет.
У ніч на минулу середу іранський Корпус вартових Ісламської революції завдав ракетних ударів по двох іракських військових базах, на яких перебувають військові з очолюваної США коаліції з боротьби проти терористичного угрупування «ІД». Іранська влада заявила, що це стало відповіддю на американську спецоперацію, під час якої 3 січня в Іраку було убито командувача іранського спецпідрозділу «Кудс» Касема Сулеймані.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here